If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čeští autoři kamionových simulátorů kutí charitativní DLC pro pomoc Ukrajině

Pozadu nezůstala ani Amanita.

O obrovské vlně solidarity od různých herních studií, která se jednoznačně vyslovila proti válečnému konfliktu na Ukrajině, jsme už psali minulý týden.

Přidali se k nim i čeští SCS Software, autoři slavných her Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator.

Do obou brzy vypustí charitativní přídavek Ukrainian Paint Jobs Pack DLC, z nějž půjde veškerý zisk na charitativní účely. Tedy něco podobného, co v minulých letech uspořádali Bohemia Interactive s DLC Art of War pro Arma 3.

"Přestože jsou naše týmy složeny z mnoha různých národů, jádro firmy má kořeny v Praze, v České republice. Naše historie bohužel pamatuje podobně smutné události těm, které se nyní odehrávají v Ukrajině. Zažíváme velmi těsnou paralelu s tím, co se zde stalo v letech 1938 a 1968, takže to v nás vyvolává hluboké obavy, silné emoce i bolest, že je svědkem takových krušných časů i moderní svět".

Nejen kvůli tomu SCS darovali více než 20 tisíc dolarů, tedy téměř půl milionu českých korun vícero různým dobročinným spolkům, které se na Ukrajině angažují, a přislíbili další pomoc na příští dny.

Paradoxně, příštím přídavkem do simulátoru kamionů má být Heart of Russia, ale není zřejmé, jak a jestli ho současné události nějak ovlivní či opozdí.

Válku na Ukrajině v mezidobí odsoudil například polský CD Projekt, který je ze všeho naprosto šokován a rozčílen. Prý nemůže zůstat nečinně přihlížet takovému bezpráví a proto požádal všechny, aby nějak pomohli, protože společně se dokáže zařídit velké věci.

Na charitu pošle peníze také jiné české studio Amanita Design. Veškerý zisk, který obdrží během tohoto týdne z odbytu Machinarium, Chuchel a Creeks věnuje nadaci Člověk v tísni, která je pak použije na pomoc Ukrajině.

S nevšedním nápadem v tomto směru přišel streamer Hasanabi z Twitche, který slíbil, že dá na pomoc Ukrajině deset dolarů za každou svou smrt během několika hodin v Elden Ring. Tímto způsobem dokázal vybrat během jednoho streamu neuvěřitelných 152 tisíc dolarů.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments