If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čeští tvůrci Attentat 42 oznámili druhou hru Svoboda 1945

O poválečném období.

Vývojářský tým Charles Games, který má za sebou hru Attentat 1942, oznámil práce na nové hře, která se bude jmenovat Svoboda 1945.

Stejně jako Attentat 1942, i nová hra Svoboda 1945 bude historicky věrná. „Svoboda 1945 vypráví příběh malé vesnice v českém pohraničí. Její komplikovaná minulost ovlivňuje vztahy ve vesnici dodnes a dotýká se i vaší rodiny. Opět se budete snažit rozplést složitý příběh pomocí rozhovorů s pamětníky," říká Vít Šisler z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, hlavní designér hry.

Zatímco Attentat 1942 se odehrává za nacistické okupace Československa, Svoboda 1945 se zabývá událostmi po konci 2. světové války, jako je odsun sudetských Němců, nástup komunistů k moci a kolektivizace. „Poválečné období nepřineslo jen radost z osvobození, ale také bolestné sčítání ztrát, výbuchy často těžko omluvitelného násilí a hledání nového rámce společenského uspořádání, které však již bylo ovlivněno začátkem studené války," vysvětluje historik Jaroslav Cuhra z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky.

Svoboda 1945 je vyvíjena v Unity a obsahuje kombinaci interaktivního komiksu, videorozhovorů, archivních záběrů a poutavých miniher. „Přechod na novou technologii nám rozvázal ruce a při vývoji tak máme daleko více prostoru pro kreativitu," říká Jakub Gemrot, vývojář hry z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Charles Games, vývojářský tým připravující hru Svoboda 1945, sestává z vědců a studentů Univerzity Karlovy a Akademie věd a nezávislých umělců. Vývoj hry byl podpořen Ministerstvem kultury a Technologickou agenturou České republiky. Vydání hry Svoboda 1945 je naplánováno na první čtvrtletí roku 2020 pro platformy PC, Mac, iOS a Android. Hráči si již nyní mohou přidat hru do svého wishlistu na distribuční platformě Steam.

Comments