If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Veletrh E3 2013 vynechají Valve i Take 2

Preferují propagaci na YouTube a Twitch.

Po Nintendu, které letos výjimečně nepořádá velkolepou konferenci, nýbrž to supluje menšími předváděčkami nebo internetovým pořadem, čímž vyklízí prostor dvěma rivalům s next-gen konzolemi, nebudou na červnovém veletrhu E3 výrazněji participovat ani dvě jiné přední firmy.

Take 2 se namísto postavení svého zářícího stánku s písmeny 2K na ploše výstavišti s velkoplošnými obrazovkami a mini sály s mačkajícími se novináři rozhodli pro jinou formu propagace chystaných her. Prý nás ještě od nich během jara čeká plno nových oznámení a videí z hraní na YouTube nebo vysílání na platformě Twitch, ale na E3 budou mít pouze schůzovací místnosti pro byznysmeny v druhém patře, kam se až na výjimky typu Sony či CD Projekt obvykle žurnalisté přes ochranku nedostanou.

Nevylučuje to eventuální oznámení Mafia 3 pouhou tiskovou během konání výstavy nebo na E3 konferencích Microsoftu a Sony, ale zájemci o vyzkoušení The Bureau: XCOM Declassified, NBA 2K14, konverze tahového XCOMu pro iOS, rozšírení Borderlands 2 nebo druhého datadisku pro Civilizaci 5 odejdou z Convention Center v Los Angeles s prázdnou. Což zejména u XCOM střílečky po pouhém filmečku přidává na podezřelosti vzhledem k brzkému vydání již v srpnu. Nicméně netýká se to Rockstaru, který na E3 i navzdory 2K pořád být může, ačkoli bychom si na to nevsadili.

Veletrhu se nezúčastní ani Valve, což na rozdíl od 2K asi nikoho dvakrát nepřekvapí, protože tam nebyli ani v minulých letech. Když se fanstránka ValveTime optala PR manažera Douga Lombardiho, odpověděl ji, že na E3 vystavovat nebudou. Half-Life 3 proto i nadále zůstane pouhým snem, který pokud se někdy splní, jistě se o něm dozvíme vzhledem k pozici Valve úplně jinou formou než na takové výstavě.

Tagged With

Comments