If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Final Fantasy XIV Online upřesněno

Tiskovka poodhalila nový herní svět.

Při narychlo svolané tiskovce Square Enix byla jejich čerstvě oznámená onlinovka Final Fantasy XIV Online tím prvním, na co vicepresident Šindži Hašimoto zavedl řeč.

"Chci zdůraznit, že hra vyjde pro PlayStation 3 a PC, přičemž momentálně zvažujeme i další hardware včetně toho od Microsoftu," prohlásil s narážkou na Xbox 360. Dávalo by to smysl zvlášť v návaznosti na to, že singleplayerový třináctý díl byl na microsoftí konzoli oznámen vloni.

Při smršti novinářských otázek dochází také na první detaily: všechny ty postavy, které jste mohli vidět v prvním traileru , se sice nápadně podobají FFXI, ale pochází z jiného světa. "Rozhodli jsme se takhle, aby si hráči FFXI mohli vybrat rasu, na kterou jsou zvyklí," říká šéf vývoje XIV Online, Nobuako Komoto.

V praxi to tedy znamená, že Square chtějí hráče XI přesunout do světa XIV. Postavy si importovat moci nebudete, ale dovolí vám si vytvořit charaktery jim velmi podobné. Chce se tím říct, že jedenáctka de facto končí?

Je to ale krásný svět.

"Vývojářský tým FFXIV Online začal zhruba čtyři nebo pět let zpátky," vysvětluje jeho producent Hiromiči Tanaka a ujišťuje, že hra poběží souběžně s FFXI alespoň rok.

Z dalších autoři uvedli, že by hru chtěli trochu zpřístupnit širšímu počtu hráčů, to asi v reakci na Azeroth. Lze se těšit také na postupné budování postavy i herních systémů a propracovanější profese v herním světě.

Final Fantasy XIV Online vyjde příští rok pro PC a PS3.

Comments