Skip to main content

EA by mohlo být prodáno japonské společnosti

Dala prý už první nabídku.

Ekonomická zpravodajská stanice Bloomberg říká, že by se mohlo schylovat k odprodeji Electronic Arts. Jejich zdroje vycházejí z jihokorejského tisku, ve kterém se píše, že společnost Nexon má zájem o odkoupení EA a dala prý už i první nabídku.

Nexon vzniklo v Jižní Koreji, ale své ústředí má v Japonsku a zaměřují se na MMO hry pro asijský trh jako MapleStory nebo Dragon Nest. Ačkoli jejich hry nejsou na západě příliš známé, v asijských zemích se jim hodně daří a dle výroční zprávy měli za uplynulý rok čistý zisk 500 milionů dolarů. EA je zato opět ve ztrátě a to už pátý rok za sebou. Mezi lety 2008 až 2011 přišlo EA celkem o 2,4 miliard dolarů.

Jakmile se objevila zpráva o možném odkupu, Electronic Arts ihned vystřelila hodnota akcií o osm procent, než začala klesat na šest procent, kde se ustálila.

Analytici přesto příliš nevěří, že by k obchodu mohlo dojít. "Není důvod věřit, že by byl Nexon schopný zvýšit cenu akcií EA lépe, než to dokáže společnost nyní," říká například Michael Pachter. "Akcionáři Nexonu by navíc vlastnili úplně jinou společnost, než na kterou akcie kupovali, takže tomu moc nevěřím."

Jihokorejský tisk a Bloomberg říká, že Nexon už dal EA první nabídku. Ani jedna ze společností nechce samozřejmě nic komentovat.

Read this next