If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Chystá EA placená čtyřhodinová dema?

Známý herní analytik to u nich zaslechl.

Electronic Arts přiznalo, že plánují i nadále výrazně rozšiřovat své působení na digitálním poli. Chtějí docílit toho, že z internetu jim půjde zpátky jedna třetina všech výdělků. Jedním ze způsobů, jak toho docílit, by podle herního analytika Michaela Pachtera měla být v podstatě dlouhá placená dema.

Nick Earl z EA mu totiž při návštěvě studia prozradil, že mají v plánu nabízet na Playstation Network a Xbox Live "prémiové stahovatelné přídavky" do her. Říkáte si, co je to za nesmysl? Vždyť ty už dávno existují! Mají to být ale takové přídavky, které by se prodávaly za cenu deseti až patnácti dolarů a byly by k dispozici ještě předtím, než vyjde samotná hra.

Michael Pachter dále spekuluje, že takový stahovatelný obsah by byl ve své podstatě "velice dlouhé demo, něco jako Battlefield 1943". Plná verze hry by vyšla velice krátce po zveřejnění takového "placeného dema".

Takové demo by pro vydavatele fungovalo jako velice levný marketingový nástroj. Nejenže by se vydavatel z takového dema dozvěděl, co si o jejich připravované hře hráči myslí, ale také by už z tohoto marketingového nástroje vznikal velký příjem.

Pachter dále spekuluje, že "placené demo" by bylo zhruba tři až čtyři hodiny dlouhé. V podstatě by šlo o několik prvních levelů ze hry, takže by nebyly ani nijak složité na výrobu.

Navíc hráč, který by si koupil pouze krabicovou verzi hry, by přišel o úvod, takže by byl nejspíš chtě nechtě nucen zakoupit si i prémiový stahovatelný přídavek, aby měl ze hry zážitek kompletní.

Update - EA zprávy o zpoplatnění dem dementovali.

Comments