Skip to main content

Krabicové verze EA her jsou na ústupu

Kdy zaniknou kamenné herní obchody?

Andrew Wilson, senior viceprezident EA Sports, sice tvrdí, že byznys s hrami za plnou cenu je zatím pořád legitimní, ale specializovaní herní prodejci jsou podle něj na ústupu. A těmi specializovanými prodejci má na mysli GAME, GameStop a jim podobné.

Namísto toho si lidé hry prý stahují a/nebo je hrají na Facebooku. 45% zisku, který hry v minulém roce udělaly, pocházelo podle Wilsona z digitální distribuce. Přehoupne se digitální distribuce přes padesát procent už letos?

“Lidi už nechodí hromadně do GameStopu nebo GAMEu a neplatí tam za obsah ve velkém,” řekl Wilson na konferenci Develop, jak reportuje web MCV. Od krabicových verzí prý lidi lákají kratší hry a hry zdarma. Wilson také upozornil na trendy v ostatních médiích a přirovnal je ke hrám, které do digitální distribuce jasně směřují - stalo se to hudbě, filmům, televizi, knihám...

Wilson ovšem odmítl předpovědět, kdy obchod s krabicovými verzemi her nadobro skončí. Záleží prý na hráčích. Dokud budou do kamenných obchodů chodit, budou EA dělat krabicové verze her. “Množství lidí, kteří jsou na Facebooku, PSN a Xbox Live ale roste. Trh se mění. Pokud to nebudeme schopní podchytit, budeme mít potíže.”

“Byli jsme svědky toho, jak se před naším zrakem změnily různé velké řetězce. Korporátní hřbitov je plný společností, médíi a entit, které vzdorovaly tomu, co zákazníci skutečně chtěli,” uzavřel Wilson.

Read this next