If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA se nechce investovat do remasterů typu Mass Effect

+ oficiální obrázky Andromeda.

Je to docela logický přístup, když tady existuje nová zpětná kompatibilita Xbox One se starými X360 hrami. Přesto jsme svědky dosud nejrazantnějšího vyjádření ze strany Electronic Arts ohledně možné předělávky třídílné série Mass Effect pro současné konzole.

"Nebudu lhát, že jsme se tím nezabývali. Ale z našeho pohledu je hodnotnější, když investujeme naše prostředky do úplně nové herní značky (což, jak víte, BioWare činí), než je dávat na remastery Mass Effect," prohlásil dnes Patrick Söderlund z EA pro Game Informer.

Dle jeho názoru existují hry, kdy jsou takové remaky vhodné, prý si osobně velmi užil např. The Last of Us. Jiným hrám ale zase více sluší, když si je pamatujete z doby, kdy původně vyšly, než po tolika letech. Narážel tím na pocity, že si spustíte něco starého po delší době a sami se sebe ptáte, jestli to je opravdu tím, co vám kdysi připadalo tak úžasné.

Když se tedy redaktoři napřímo optali, jestli to chápat, že se remasteru Mass Effect nikdy nedočkáme, zástupce EA odmítl odpovědět, takže to není úplně vyloučeno, ale moc bychom si na to teď nevsadili.

Níže ještě nové oficiální obrázky z nového dílu Mass Effect Andromeda, ohlášeného v pondělí večer. Jak určitě poznáte, EA vlastně jen típnuli momentky z E3 filmečku, přesto stojí za prohlédnutí - třeba kvůli tomu, které scény vybrali (=považují je za klíčové) nebo jejich vysokému rozlišení.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments