If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA: Nikdy bychom za nenahlášení chyb v betě nikoho nebanovali

Vyjádření ke kauze SimCity + bude v češtině.

Že jde o pouhé nedorozumění nebo spíš něčí snahu udělat z komára velblouda, resp. rozpoutat z toho kauzu, zaznělo již ve včerejším Dobrém ránu s Eurogamerem. Dnes se k údajnému banování testerů SimCity za nenahlášení objevených chyb v betě, jak si někteří vyložili všeobecné podmínky nutné k odsouhlasení pro užívání software, oficiálně vyjádřili samotní EA.

"Inkriminovaná pasáž v EULA k SimCity betě měla sloužit k zamezení užívání chyb ve hře ve svůj prospěch. Nicméně uznáváme, že formulace vět byla napsána moc zeširoka," posypal si na hlavu vydavatel SimCity, který to z podmínek užívání bety promptně odstraňuje.

Hráči se prý nemusejí vůbec obávat, že by jim EA někdy vzali přístup ke hrám čistě kvůli nenahlášení nalezených chyb. "Jednoduše řečeno, něco takového bychom nikdy nikomu neučinili," dodali v reakci na dřívější spekulace, že ban v SimCity by jim mohl přivodit zákaz pro všechny ostatní tituly z dílny EA.

Betatest by měl začít tento pátek (přineseme vlastní dojmy), plná verze městské budovatelské strategie od Maxisu se objeví začátkem března.

Podle ikony s naší vlajkou na homepage i dle obchodu Xzone bude SimCity pro PC vybaveno českými titulky, což se dosud mezi domácí hráčskou veřejností příliš nevědělo ani to EA Czech neoznámili tiskovou zprávou. Limitovaná edice pro český trh za 1249 Kč obsahuje navíc bonusovou sadu Heroes and Villains s dalšími postavami, zloduchovým doupětem, základnou superhrdinů apod.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments