If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA: offline hry jsou vyřízené

Budoucnost je online.

Prezident EA Games, Frank Gibeau, věří, že doba offline her skončila a budoucnost patří pouze připojeným hrám. Online prvky jsou teď ve všech hrách od EA povinností a je to podle Gibeaua tah, který začíná evoluci moderního herního průmyslu.

„Klidně si promluvte se šéfy EA studií, řeknou vám to stejné," řekl Gibeau v rozhovoru pro Develop. „Jsou otevření diskuzím o propojené hratelnosti – ať už se jedná o kooperaci, multiplayer, nebo online služby – na rozdíl od jednorázového, pouze krabicového, singleplayerového modelu, který trvá 25 hodin a pak skončí. Myslím, že tento model je vyřízený."

Finanční ředitel EA, Eric Brown nedávno řekl, že herní trh je rozdělen 40/60 ve prospěch krabicových her. Gibeau prozradil, že v příštích třech letech toho EA chce hodně změnit. „Vyzkoušíme nové ceny a vyzkoušíme také zdarma distribuované hry bez poplatků, něco jako jsme udělali s Battlefieldem 1943, což byla deseti dolarová hra na XBLA, která si vedla extrémně dobře. Budeme se tedy soustředit více na různé modely poskytování her," uzavřel Gibeau.

Tagged With

Comments