If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Battlefield 3 oficiálně

Multiplayer pro 64 lidí a stíhačky.

Pokud jste si říkali, kdy konečně přijde, už nemusíte spekulovat. Pokračování oblíbené série půjde na pulty obchodů na podzim tohoto roku. EA/DICE odtajnili i prvních pár detailů a změn, ke kterým v sérii dojde. A už dokonce fungují i oficiální stránky.

V Battlefield 3 se hráči obují do role příslušníků námořní pěchoty, aby si na vlastní kůži zažili jak dechberoucí singleplayerové mise, tak špičkovou multiplayerovou akci na pestré škále světových map, namátkou v Paříži, Teheránu či New Yorku.

Hra je vyvíjena v enginu Frostbite 2, který vloni poháněl Bad Company 2. EA tvrdí: "Tato úžasná technologie přináší do hry nevídanou kvalitu grafiky, velkorysý pocit prostoru, masivní destrukci, dynamický zvuk a neuvěřitelně realistické animace postav."

Podle Game Informeru bude BF3 obsahovat multiplayerové mapy, na které se vejde až 64 hráčů (potvrzeno zatím pouze pro PC verzi). Do hry se vrátí také bojové letouny, ale zatím se nikdo nezmínil o tom, zda se v nich budeme mít možnost proletět, nebo je pouze volat jako leteckou podporu, což nabízejí oba minulé díly v odbočce Bad Company.

Artwork z obálky Game Informeru.

A v Battlefieldu 3 si bude vaše postava moci konečně lehnout na zem. Připomínáme, že leh v posledním Bad Company 2 chybí, k mání je pouze poklek. "Jak kulky sviští kolem, zdi se hroutí a tlakové vlny srážejí vojáky k zemi, pocit z bojiště je výrazně živější a hmatatelnější než kdy dříve," hlásají EA.

Podle všeho by měla být v říjnu spuštěna veřejná beta multiplayeru Battlefield 3, protože ji už slibovala speciální edice Medal of Honor (jsou tam k ní přístupové kódy). Hru si už můžete předobjednávat také na Xzone.

O mnoho víc se toho zatím neví, ale není se třeba bát, Game Informer má již připraveno velké preview, ze kterého se jistě dozvíme spoustu dalších věcí. Zatím se můžete alespoň podívat na teaser trailer.

Comments