If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA podpoří Natal a PS3 technologii

Slibují si od toho rozšíření hráčské základny.

John Riccitiello z EA v těchto dnech vyjádřil plnou podporu na E3 představeným nápadům z dílen Microsoftu a Sony. Jinými slovy v EA výhledově chystají přijít na trh s produkty, které budou využívat jak progresivní technologie Natalu pro Xbox 360, tak speciálního, na pohyb citlivého Sony ovladače pro PS3.

Pro připomenutí, v obou případech se mluví o jejich možném příchodu na trh v průběhu roku 2010. Pročež EA se s kompatibilními produkty přihlásí už v prvním pololetí příštího roku. Konečně, s pohybovou technologií mají velmi dobrou zkušenost, jejich EA Sports Active na konzoli Wii měl v celosvětovém měřítku prodat už 1,8 milionu kusů. A výraznou měrou napomohl k navýšení tržeb z Wii segmentu za kvartál končící měsícem červnem.

Podle Riccitiella by nový styl hraní založený na pohybu mohl vzbudit další zájem lidí a následně zvětšit uživatelskou základnu konzolí - tedy PS3 a X360. Otázkou je, nakolik vlastně a jestli se i tady může opakovat mimořádný úspěch Nintendo Wii. Mimochodem, přes výše naznačená prodejní čísla neměli EA na jaře moc důvodů ke spokojenosti.

Zde zmiňované období bylo z celkového pohledu pro EA totiž dosti prodělečné. Jejich prezident to okomentoval slovy, že herní průmysl byl nakonec slabší, než se původně očekávalo. Ale v EA už vyhlížejí směrem k lepším zítřkům. Tyto by jim měly zajistit příchozí hry Need for Speed: Shift, Need for Speed: Nitro, FIFA 10 a The Beatles: Rock Band.

Své si k výsledkům EA hospodaření - tady již za celý fiskální rok, řeknou i úspěšní The Sims 3, jichž se v celosvětovém počítání rozebralo už na 3,7 milionu kopií. A dá se očekávat, že příchozí listopadové rozšíření hry - The Sims 3: World Adventures, již tak enormnímu zájmu hráčů ještě dále napomůže.

Tagged With

Comments