If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA potvrdili, že se jejich hry vrací na Steam, i s EA Access

Začnou se Star Wars Jedi, ale...

To, co bylo naznačeno hrnkem, z nějž vycházela pára, se před okamžikem oficiálně potvrdilo. Hry od EA se skutečně vrátí na Steam.

Od roku 2011 vycházely jejich tituly pouze přes Origin, vlastní distribuční platformu, aby se EA s nikým nemuseli dělit o tržby.

Leč postupem času se s čím dál větší fragmentací trhu na různé služby jednotlivých výrobců ukázalo, kterak je Steam dominantním hráčem na trhu se 100 miliony aktivních uživatelů měsíčně (a více než miliardou vytvořených účtů). Když na něm některá velká PC hra chybí, obvykle ji to dost uškodí v prodejích a popularitě, typicky třeba Anthem, Battlefield 5, Control či naposledy Ghost Recon Breakpoint.

Prvním takovým navrátilcem bude v půlce listopadu singleplayerová akční adventura Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawnu. Vyjde na Steamu ve stejný den co na Originu, čili žádné umělé zpoždění jako třeba u Red Dead Redemption 2 či těžce placených exkluzivit na Epic Games Store.

Na produktové stránce se píše, že navzdory koupi na Steamu budete muset povinně mít účet EA (podporuje propojení s účtem na Steamu), nainstalovat si jejich klienta Origin, který poběží na pozadí, a provést jednorázovou online aktivaci.

EA a Valve prý stále řeší technickou stránku věci, u níž se snaží, aby byla z pohledu uživatele co nejvíce hladká. Cílem je, aby mohli proti sobě hrát v cross-play lidé se Steam i Origin verzí. Seznam všech her, co budou zpětně přidány na Steam, zatím není k dispozici. Jisté však je, že nepůjde přenést nákupy z jedné platformy na druhou, protože jsou vnímány jako dvě odlišné.

Níže tisková zpráva v kompletním znění:

"Společnosti Electronic Arts a Valve navazují spolupráci, aby se hry od EA dostaly do rukou hráčů platformy Steam. Od příštho jara bude EA Access, naše neustále se rozvíjející služba předplatného plná skvělých her a členských výhod, k dostání na Steamu. EA Access je první a jedinou službou herního předplatného, která je na platformě Steam k dispozici. Zároveň to bude již čtvrtá platforma, na které lze předplatné EA najít.

Toto partnerství začíná hrou STAR WARS™ Jedi: Fallen Order. Hra startuje 15. listopadu a předobjednat si ji můžete již dnes. V následujících měsících si budou hráči na Steamu moci zahrát také další velké tituly jako The Sims™ 4 a Unravel™ Two. Hry pro více hráčů, jako Apex Legends™, FIFA 20 či Battlefield™ V, budou dostupné během příštího roku a hráči obou platforem Origin™ i Steam je budou moci hrát společně.

V kolekci The Vault na vás čeká plejáda her, ale kromě her samotných vám EA Access zpříjemní zážitek z hraní pomocí velkého množství dalších odměn. Získejte přístup k exkluzivním slevám v rámci celého obchodu a dalším herním výhodám pro některé z našich největších titulů.

O další informace a novinky tohoto partnerství se s vámi podělíme v následujících týdnech a měsících!"

Comments