If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA prý pozastavilo vývoj Mirror's Edge 2

Prototyp vývojářů z DICE neuspěl.

EA prý pozastavilo vývoj Mirror's Edge 2 poté, co mu vývojáři z DICE předvedli nedostatečně zajímavý prototyp. S touto zprávou dnes přišla švédská herní TV Press 2 Play.

Ačkoliv si je vydavatel vědomý nízkého komerčního úspěchu, přesto prý nechal vývojáře, aby mu předvedli svůj interní prototyp a nápady na druhý díl. EA se ale předváděčka asi nelíbila a i když má k Mirror's Edge vřelý vztah, nemůže si dovolit charitu, říká švédská TV.

Tým vývojářů z DICE, kteří stáli za prototypem, už se prý s nápadem na druhý díl Mirror's Edge rozloučili a momentálně pracují na jiném projektu, pravděpodobně nedávno odhalené střílečce Battlefield 3. Zda se k Mirror's Edge po vydání nového Battlefieldu případně vrátí, lze jen těžko odhadovat, vzhledem k slabému prodejnímu potenciálu asi jen velmi těžko.

Patrick Soderlund z EA vloni v létě potvrdil, že malý tým v DICE skutečně pracuje na nové hře ze série Mirror's Edge. Když se ho na to Eurogamer zeptal v listopadu, nic konkrétního jsme se nedozvěděli. "Mirror's Edge je značka, která je skutečně blízká mému srdci i srdcí všech v EA a jsem hrdý na to, že jsme jí vyrobili, i když to nepřineslo komerční úspěch," řekl tehdy Soderlund.

"Pořád si myslím, že o druhém díle budeme ve firmě ještě mluvit. Rozhodně nemohu říct, že bychom ten nápad potopili, absolutně chceme značku Mirror's Edge dál přiživovat."

To bylo v listopadu a již o pár týdnů později se o hře nelibě vyjádřil např. šéf divize EA Games, Frank Gibeau. Je tedy velice pravděpodobné, že druhý díl Mirror's Edge byl definitivně odpískán třeba až na přelomu roku.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments