If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA přemýšlí o placeném multiplayeru v Battlefieldu

"Hledáme způsob, jak maximalizovat investice."

EA uvažuje nad tím, že by pro multiplayer dalších dílů Battlefield série zavedli nějaký placený model. Prozradil to Patrick Soderlund, který v EA pracuje jako šéf herní divize.

"Asi je fér říct, že nad tím opravdu uvažujeme," řekl v rozhovoru se serverem VentureBeat, který se ho na to přímo zeptal.

"Stejně jako ostatní společnosti se snažíme maximalizovat naše investice a mít co největší zisk. Chceme co nejvíc vydělat a chceme, aby naše hry hrálo co nejvíc lidí."

Řekl také, že pokud by na tento model přistoupili, mohlo by je to zavést na jinou cestu. "Ale nebudeme říkat na jakou."

Patrick Soderlund samozřejmě neprozradil, jak by takový placený multiplayer přesně vypadal. Zda by se EA dalo podobnou cestou jako Activison s placeným Elite pro Call of Duty, nebo jinou cestou - například měsíční poplatky za hraní multiplayeru.

Asi by to nebylo daleko od věci, protože už o Battlefield 3 mluví EA jako o neustávající službě zákazníkovi. "Je to služba 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Máme lidi ve Stockholmu, v Severní Americe a v dalších částech světa, kteří se o tu hru každý den a každou hodinu ve dni starají. 365 dní v roce. A v DICE zase tým neustále sleduje data. Jak lidé hrají hru? Jak ji můžeme vylepšit? Jsou nějaké problémy? Jak se drží servery? Takové věci."

Jinými slovy, hodně práce. Která by mohla být hráči zaplacená…

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments