If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA připravují remastery něčeho oblíbeného. Že by Mass Effect či spíš Crysis?

+ tech-demo, odhad odbytu Star Wars Jedi, další dozvuky.

Máme tu pár drobných dozvuků včerejších novinek od EA z jejich fiskální konference.

Tím nejzajímavějším nepochybně je, že Electronic Arts chystají "nějaké vzrušující remastery fanoušky oblíbených sérií". Nejmenovali, o co přesně jde, jen že jde o něco dalšího vedle Command and Conquer Remasteru.

Na mysl se samozřejmě ihned vkrádá myšlenka na Mass Effect, to by jim určitě lidé utrhali ruce, pokud by změnili svůj dřívější odmítavý postoj k modernizaci starých dílů. Další možností je třeba Dead Space, byť tahle značka je z jejich pohledu spíš odepsaná.

Dle názoru některých by mohlo jít o remaster Crysis 1 od Cryteku na nejnovější verzi enginu. Uživatelé Redditu upozornili, že v závěru (přehlédnutého) srpnového tech-dema CryEngine 5.6 se vyskytují záběry velice propracované džungle a palem na pobřeží v Pacifiku, jaké dosud v žádné jiné hře nebylo, ani nemáme ponětí o žádné takové aktuálně oznámené hře:

Nápovědou budiž, že během této pasáže hraje hudba First Light od skladatele Inona Zura, která byla v původním Crysis, když jste vyšli z džungle a zahlédli východ slunce.

Další dozvuky konference: služba EA Access / Origin Access už má 5 milionů předplatitelů, což je nárůst z 3,5 milionu v květnu. Počet předplatitelů na nové platformě PS4 prý roste rychleji než svého času na Xboxu, později se očekává další růst díky Steamu.

Série FIFA je populárnější v regionech světa, kde digitální verze tvoří menší podíl na prodejích. Krom toho tenhle fotbal se snáz dává jako dárek ve fyzické kopii než digitální. FIFA 20 má počet hráčů o 15 procent vyšší než loňský díl. Digitální downloady PS4 a X1 her už tvoří polovinu prodejů, což je nárůst z 42 procentního podílu loni.

Star Wars Battlefront 1 a 2 se celkově prodalo už 33 milionů kusů. Od novinky Star Wars Jedi: Fallen Order mají EA očekávání, že vyexpedují na trh 6 až 8 milionů kusů do konce března 2020.

Battlefield 5 bude zásobován novým obsahem i mezi dubnem 2020 až březnem 2021, letos do Vánoc se objeví nějaké rozšíření pro Apex Legends i Anthem.

Comments