If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA se stali nejúspěšnějším vydavatelem roku

Podle prodejů krabicovek ve Velké Británii.

Proti Electronic Arts mohou někteří cítit tu opodstatněnou, tu neoprávněnou averzi (např. kvůli kauze okolo zakončení Mass Effect 3), ale tvrdá data hovoří jasnou řečí. Vystoupali na trůn nejvíce prodávaného vydavatele krabicových her ve Velké Británii. Aneb recenze a ohlasy jsou jedna věc, ale tržby nebo ziskovost bývají hlavní ukazatel, podle kterého se každý takový velký byznys posuzuje.

Podle žebříčku auditora GfK Chart-Track se o první místo EA za rok 2012 postarala rekordně žádaná FIFA 13 s dvěma miliony prodaných kusů, kterých v Británii dosáhla o pár týdnů rychleji než předešlý ročník. Svůj podíl na tom má i odbyt Mass Effect 3, kupodivu NFS Most Wanted a přetrvávající prodeje starších titulů Battlefield 3 a FIFA 12.

Na druhém místě skončili stoupající Activision díky Black Ops 2 a pro nás nepochopitelnému britskému trháku Skylanders. Zatímco UbiSoft skončil překvapivě až třetí, navzdory výjimečnému roku s Assasssins Creed 3 a Far Cry 3, díky nimž by je leckdo tipoval výše. Čtvrté je Nintendo, pátý Microsoft a šestá Sega, která těžila z licence na letní olympiádu v Londýně.

Na sedmém místě se umístili Warners Bros, osmí jsou Take 2, devátí THQ a desátí Square Enix. V dosavadních obdobných žebříčcích, v nichž se poměřoval celý svět, obvykle v celkových tržbách vyhráli Activision kvůli sérii Call of Duty.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments