If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA se vyžvýkli k vlažnému přijetí Mass Effect Andromeda

+ Battlefront 2 s více obsahem.

Ve výčtu dosažených úspěchů EA za minulé čtvrtletí jakákoli zmínka o Mass Effect Andromeda (Alza.cz) absentovala, ani jsme se raději nedozvěděli odbyt. Naštěstí na něj došlo v otázkách analytiků na vedení firmy po zveřejnění fiskálních výsledků.

"Průměrné hodnocení je nižší, než by se nám líbílo, přesto máme více než 100 recenzí, které hodnotí hru 80 či více procenty. To vypovídá o fanouškovské základně, která je velmi vášnivá, hledající určité prvky, čímž jsme je uspokojili, zatímco jiné hráče ne," uvedl šéf EA Andrew Wilson.

Metacritic momentálně sedí na průměru 70 % (PS4 verze) až 77 % (X1 verze), což zařídilo nechtěný primát pro nejhůře přijatý díl této sci-fi série.

EA stále tvrdí, že Andromeda je zajímavým titulem, který byl ve vývoji velice dlouho a má v sobě báječné věci, které BioWare proslavily: příběh, velikost, hloubku, představivost. Ve výčtu kladů zmínil Wilson i "krásu, bohaté světy, úžasný boj a vtahující rychlý mulťák".

Navzdory tomu hodlají BioWare tuto hru nadále dlouho podporovat novým obsahem do multiplayeru. EA jsou prý velmi spokojeni s tím, jak se BioWare o značku starají, což značí, že jim ji neseberou a nesvěří někomu jinému. Spokojeni jsou i s tím, jak se série Mass Effect letos posunula vpřed, byť žádné pokračování kromě filmu zatím ohlášeno není.

Paradoxní je, že navzdory situaci s Andromeda stoupla hodnota akcií EA na rekordní úroveň, když se přiblížila 110 dolarům (13 % nad předpokládaný růst):

EA dále slíbili, že Star Wars Battlefront 2 (preview, trailer) přinese trojnásobnou porci obsahu co jednička (ta za to byla dost kritizovaná), včetně té navrátivší se singleplayerové kampaně (z dílny studia Motive). A že někdy mezi dubnem 2018 a jarem 2019 vyjde další díl Battlefieldu, vedle akční adventury ze světa Star Wars od Visceralu.

Comments