If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA si nemyslí, že by nové konzole byly zpětně kompatibilní

Zato budou propojené s telefony a tablety.

Finanční ředitel EA Blake Jorgensen byl na setkání s obchodníky, kde se trošku rozpovídal o tom, co Electronic Arts očekává od nových konzolí.

Ačkoli nemohl říct nic konkrétního, na setkání Goldman Sachs Technology and Internet Conference v San Franciscu spíše naznačoval, ale i tak jsme se dozvěděli nějaké zajímavé informace.

"Důležitou věcí, kterou je třeba si pamatovat je to, že konzole nové generace velice pravděpodobně nebudou zpětně kompatibilní," řekl. Znamená to, že PS3 nebo X360 hry vám nebudou fungovat na nových konzolích od Sony a Microsoftu.

"Když hrajete v nějaké hře multiplayer, nejspíš ho nebudete moct hrát s někým na jiné generaci konzole."

Také trochu naznačil očekávání, že nové konzole vyjdou před koncem roku 2013.

"Pokud jste hráč FIFA a fotbalová sezóna začíná v srpnu a všichni vaši přátelé hrají FIFA, budete chtít být na stejné konzoli jako jsou vaši kamarádi. Takže pokud si všichni koupí čtvrtou generaci (tak označuje EA next-gen konzole - pozn. red.) jestliže vyjdou na Vánoce, tak to velice pravděpodobně uděláte také. Pokud si je nekoupí, budete dále hrát na třetí generaci a novou konzoli si nejspíš nekoupíte, dokud neskončí fotbalová sezona."

Blake Jorgensen také věří, že nové konzole budou velice úzce propojené s mobilními telefony a tablety. "Člověk musí předpokládat, že nové konzole budou velice integrovaného do obýváku a bude hodně interakce s dalšími zařízeními," říká.

"Uvidíme mnohem více integrace mezi tablety, telefony a konzolemi. Lidé budou hrát na svém dotykovém zařízení současně s konzolí. A díky tomu vzniknou hodně zajímavé inovace."

Tagged With

Comments