If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA Sports Active

Cítíš, jak se pálí kalorie?

Když nějaká hra dobije první místo britské multiplatformní hitparády v patnácti týdnech, je jasné, že jde o velmi silný signál konkurenci. Takovou “hrou” je i Wii Fit a na jeho úspěch chce navázat řada dalších her. Jednou z nich je i titul EA sports active. Ten nechce jít pouze cestou prostého kopírování, ale naopak se od Wii Fit snaží lišit. Čím? Zejména pojetím tréninku, které má být mnohem západnější než jeho jógou prosáklý konkurent.

„Je zajímavé, že používáš slova „hra“, říká Jen Riley, dáma v slušivém sportovním oblečku, která mě provede celou presentací. „My titul popisujeme jako „virtuální domácí fitness produkt neboli osobní trenér v krabici“

Zmíněná krabice bude stát přibližně 1000,- Kč. Za to dostanete hru – pardón, virtuální domácí fitness produkt, neoprénový pásek a dlouhé gumové popruhy. Pásek se omotá kolem stehna a do malé kapsičky na boku se vloží nunchuk. Na obou stranách gumového popruhu je madlo, které lze pomocí klipsen posouvat tak, jak si přejete mít při cvičení silný odpor.

Když máte vybavení připraveno, je na čase vytvořit si vlastní profil. Celé to funguje podobně jako ve Wii Fit, tudíž vyberete pohlaví, věk, výšku i váhu a díky tomu vám EA Sports Active spočítá, kolik při cvičení spalujete kalorií. Na výběr je velké množství programů, které vytvořili zkušení cvičitelé. „Jakékoliv vyžití hledáte tu najdete. A budete si jisti, že ho připravili ti praví lidé.“ Přesto si můžete sami vytvořit jakoukoliv sérii sami z více než třiceti různých aktivit.

Pro zahřátí Jen nahrála jednu z variant běhu v kooperačním módu a splitscreenu. Na rozdíl od Wii Fit máte na noze přidělaný nunchak, který měří rychlost s jakou pohybujete stehnem. Se závodem je ámen přibližně do minuty. Vyhrál jsem, což Jen okomentovala tak, že jsem prostě dřel víc a vykopával nohy víš. Podíval jsem se na její vypracované tělo a představil si bílé skákající tukové polštáře pod mými džíny. Pak jsem usoudil, že jsem vyhrál spíš proto, že Jen dělá dobře svou práci při předvádění EA Sports Active obtloustlým novinářům. „Nice!“, pochválil nás umělý hlas: „Doufám, že jste si užili vzájemné soutěživosti“.

Další na řadě je box. Ten je v podstatě totožný s Wii Sports, pouze s tím rozdílem, že neboxujete do protivníkova Mii – což je samozřejmě méně zábavné. Místo toho se snažíte udeřit terče, které se zjevují v různých výškách před vámi. A ačkoliv se nikde nepočítají žádné body, dokáže vás „hra“ pochválit, když se do toho více opíráte. Následují kolečkové brusle. Nunchuck a Wii-mote držíte v ruce. V momentě, kdy se skrčíte jedete rychleji a když povyskočíte, vyletíte do vzduchu. Vše se odehrává na kolejích, takže není potřeba zatáčet.

Konečně se dostáváme k pružnému gumovému cosi. Jen mi ukazuje, jak si mám stoupnout na pás mírně rozkročen, vytáhnout madla a společně s nimi držet ovladače. Pak už jen opakuji pohyby postavičky v televizi. Zvedám střídavě ruce, popruh vždy natáhnu a chvíli ho podržím napnutý. Guma je pevná a pružná, takže se nebojím, že by se brzy roztrhla.

Nakonec jsme si trochu zatancovali. To probíhá bez obou doplňků a opět pouze kopírujete pohyby své postavičky – točíte lasem, zvedáte ruce, tlačíte nákupní vozík a tak dále. Všechno je to dost americké a úlysné, rozhodně si připadám nejhloupěji za celou dobu předváděčky.

Z praktických ukázek je to všechno a tak jen zrekapituluji hlavní vlastnosti EA Sports Active – více jak třicet různých aktivit, nicméně se nedočkáme žádných miniher jako ve WiiFit. Ačkoliv jsou některá cvičení spojena se sporty jako basketbal, baseball nebo tenis, nikdy nejde o jejich byť zjednodušenou simulaci, ale poctivou dřinu. EA Sports Active bude podporovat i Balance Board, jen způsob, jakým to bude provedeno nechtějí autoři ještě prozradit.

Find out how we conduct our reviews by reading our review policy.

About the Author

Pavel Oreški avatar

Pavel Oreški

Redaktor

Čas s hrami už počítám na dekády, neodmítám žádný žánr, zajímá mě hratelnost a originalita.

Comments

More Recenze

Latest Articles