If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA Sports úplně zrušili NBA Live 13

Že by se zalekli konkurenčního NBA 2K13?

Tým stojící za NBA Live 13 se rozhodl tento rok NBA titul od EA nevydávat. Důvod? Nejsou přesvědčení, že je hra dostatečně kvalitní k tomu, aby byla hodná vydání.

Přitom minulý týden EA ukázalo první obrázky ze hry a tvrdilo, že NBA Live 13 by mělo vyjít v říjnu, tedy již za měsíc.

"Vytvořit skvělou hru není jednoduché a u NBA Live 13 jsme na té hranici skvělé hry ještě nebyli," prozradil Andrew Wilson, viceprezident EA Sports. "Když jsme hru posledních několik dní hodnotili, ukázalo se, že bychom rozhodně nestihli vydání v říjnu a raději než hru vydávat v polovině NBA sezóny, rozhodli jsme se vynechat celý rok a zaměřit se pořádně až na další ročník."

Už na E3 se někteří s obavami ptali, proč se tam NBA Live 13 neobjevilo, ale EA slibovalo, že se na hře pracuje a bude novinářům ukázáno v "pozdější době".

Něco podobného se ostatně stalo s NBA Elite 11 v roce 2010. Vydání této hry bylo zrušeno pouhý týden před datem, kdy měl jít titul do obchodů. Dokonce už vyšlo demo, které ovšem vyvolalo kontroverzi kvůli své otřesné kvalitě a chybám. Série pak byla uzmuta týmu v EA Canada a na NBA začal pracovat úplně nový tým v EA Tiburon.

Ačkoli to EA nikdy oficiálně nepotvrdilo, už dříve se mluvilo o tom, že by mělo NBA Live 13 vyjít pouze digitálně na PSN a Xbox Live za nižší cenu než standardních 60 dolarů.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments