If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA už nechce vyhrávat soutěž jako nejhorší firma v Americe

Peter Moore: "Udělali jsme spoustu chyb."

Peter Moore se rozhodl zareagovat na to, že se Electronic Arts velice pravděpodobně znovu dostane do žebříčku Nejhorších firem v Americe, jak je hodnotí veřejnost. A ačkoli říká, že udělali spoustu chyb, s mnoha věcmi nesouhlasí.

Napsal o tom dokonce i poměrně rozsáhlý blog s nadpisem "Můžeme být lepší".

Podle něj je veřejnost hodnotí hůře než společnosti stojící za finanční krizí nebo za rozlití ropy do moře způsobující ekologickou katastrofu jen proto, že se lidem nelíbil konec Mass Effect 3.

"Jsme opravdu nejhorší firma v Americe? Budu první, kdo připustí, že jsme udělali spoustu chyb. Mezi nimi patří zavírání serverů příliš brzy, hry, které nesplnily očekávání, špatné kroky v nových platebních modelech a nedávno spuštění SimCity. Dlužíme hráčům mnohem lepší výsledky," píše ve svém textu.

Se spoustou věcí, které hráči EA vyčítají, ale nesouhlasí. "Mnozí tvrdí, že online funkce v SimCity je prostě DRM. Není. Lidé se o tom pořád hádají, ale nemůžeme být jasnější. Prostě není."

Někteří jim také vyčítají, proč mají Origin, když stejně neporazí Steam. "45 milionů registrovaných by s vámi nesouhlasilo." Stejně tak by prý nesouhlasili desítky miliony lidí hrající free-to-play s tím, že F2P nemá budoucnost.

"Věci od značky EA každým rokem používá 350 milionů hráčů, Origin láme rekordy ve výdělcích, Real Racing 3 a Simpsons: Tapped Out vedou žebříčky nejúspěšnějších mobilních her, Battlefield 3 a FIFA hrají desítky milionů lidí a SimCity také hrají miliony nadšených fanoušků po celém světě. Každým dnem miliony lidí hrají a milují naše hry, což je o stovky miliony více než těch, kteří hlasovali v tom žebříčku," píše Peter Moore.

"Takže tohle je moje odpověď: Můžeme být lepší. Budeme lepší. Ale jsem pyšný na tuhle společnost a na lidi po celém světě, kteří pro EA pracují, na hry, které vytváříme a na lidi, kteří je hrají. Nejvyšší strom zachytí nejvíce větru."

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments