If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA uvede FIFU pro Facebook

Má být propracovaná a interaktivní.

Bude se to jmenovat FIFA Superstars a dočkáme se jí příští měsíc. FIFA Superstars bude koexistovat společně s aktuální 2010 FIFA World Cup in South Africa.

Na hře pracuje společnost Playfish, kterou EA loni koupili za 300 milionů dolarů. Playfish se specializuje na výrobu jednoduchých malých her především pro Facebook a jiné sociální platformy. Prezident EA Sports, Peter Moore, je z nové FIFY a nových možností nadšený a tvrdí, že díky nové FIFĚ od Playfish bude moci EA spojit hráče z celého světa.

“Využitím našich herně-fotbalových znalostí, které spojíme s odborností na sociální hraní našich partnerů v Playfish, vytvoříme skvělé možnosti. Ty budeme moci přinést stovkám milionů nových fanoušků, kteří pak budou moci soupěřit se svými přáteli o světový pohár v propracované interaktivní fotbalové hře.” Dodává Moore.

Zatím tedy nevíme, jestli se bude jednat o 3D fotbal, 2D fotbal, soubor miniher, nebo jen nějaké tabulky ala manager. Každopádně to bude fotbal a bude interaktivní...

Fokus na sociální hry a Facebook obecně je u velkých herních firem v poslední době patrný. EA má v této oblasti jasný náskok - vlastní silné a dostatečně mainstreamové herní značky a nyní vlastní i schopnou firmu Playfish, která umí ve facebookových vodách chodit. Je tedy zřejmě jen otázkou času, než se dočkáme spousty dalších známých značek na Facebooku - nejvíce k tomu vybízí The Sims.

Tagged With

Comments