Skip to main content

EA zavírá servery i u her s EA passem, hráči se zlobí

Ale souhlasili s tím v podmínkách.

Electronic Arts dnes oznámilo, že budou ukončovat provoz serverů, na kterých běží multiplayer několika jejich starších titulů. Jsou mezi nimi i hry s EA passem, který jste si museli koupit, pokud jste chtěli hrát multiplayer a neměli jste novou hru.

Jsou mezi nimi i hry jako MMA, které je na trhu teprve rok a půl. Pokud si tedy někdo MMA koupil z bazaru a EA pass docela nedávno, stejně mu multiplayer po zavření serverů nebude fungovat. Hráči se samozřejmě zlobí, ale jak ukazují všímaví lidé na diskuzích - všichni jste s tím souhlasili v podmínkách, které jste potvrdili. Problém je, že tyto podmínky většina lidí vůbec nečte.

Přímo v nich stojí, že EA mohou vypnout servery v podstatě kdykoliv se jim zlíbí.

Electronic Arts ve zprávě píše, jak je jim to líto, ale počet hráčů těchto her se zmenšil na takovou úroveň, že už pro ně není výhodné se o ty servery starat a provozovat je.

Od 13. dubna tedy přestane fungovat multiplayer těchto titulů: BOOM BLOX Bash Party (Wii), Burnout Revenge (Xbox 360), EA Create (PC, PlayStation 3, Wii, Xbox 360), EA Sports Active 2.0 (PlayStation 3, Wii, Xbox 360), EA Sports Active NFL Training Camp (Wii), FIFA 10 (PSP, Wii), The Godfather II (PC, PlayStation 3, Xbox 360), MMA (PlayStation 3, Xbox 360), Need for Speed Pro Street (PlayStation 3, Xbox 360), The Saboteur (loss of The Midnight Club access - PlayStation 3, Xbox 360) a Spare Parts (PlayStation 3, Xbox 360).

Read this next