If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA zrušili příští turnaje v Madden NFL 19

I speciální vyjádření šéfa.

Přestože Electronic Arts přímo neorganizovali tu nešťastnou akci ve floridském Jacksonville, kde v neděli došlo ke střelbě a zabití několika účastníků, prý vše zajišťovali pouze jejich partneři, staví se k incidentu velmi vážně. Rozdíl oproti všem dřívějším masovým střelbám, kdy byla vina za chování vraha házena na hry kvůli excesivnímu hraní stříleček.

V návaznosti na smrt dvou špičkových progamerů, kterými byli Taylor "Spotme" Robertson a Elijah "Trueboy" Clayton, i na více než deset zraněných, se rozhodli raději zrušit příští tři turnaje s kvalifikacemi.

Budou se prý teď zabývat tím, jak zvýšit bezpečnost na obdobných akcích a jak v budoucnu lépe ochránit návštěvníky.

Speciální, dlouhé a neformální vyjádření ke všemu sepsal přímo šéf EA, Andrew Wilson, zatímco National Football League se omezila pouze na krátké oficiální komuniké. Co také Wilson uvedl?

"Mísí se ve mně šok a zlost. Je to poprvé, co jsme s něčím takovým konfrontováni. Naše týmy pracovaly nonstop, aby udělaly, co se dá, v reakci na tuhle šílenou situaci plnou násilí. Je to nemyslitelná tragédie, při níž přišli o život dva z našich předních soutěžících v Maddenu. Šlo o respektované, pozitivní a zkušené hráče, které všichni respektovali. Budeme podporovat rodiny obou obětí v těchto těžkých časech a posíláme jim naše nejhlubší sympatie. Prosím, vzájemně se podporujme v této složité době".

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments