If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Activision: Microsoft a Sony mohou mít s novými konzolemi problémy

Už mají totiž velkou konkurenci. Nedopadnou jako Wii U?

Velké herní firmy nemají nejmenší tušení, jestli budou nové konzole od Microsoftu a Sony úspěšné a docela se toho obávají. Veřejně o tom promluvil alespoň šéf Activisionu Bobby Kotick, který říká, že dnes už mají herní konzole větší konkurenci, než měli v současné generaci - zejména v oblasti mobilního hraní a hraní na tabletech.

"Je stále mnoho neznámých faktorů jako je cena, datum vydání a kolik bude kusů. Také rozsah podpory ze strany vývojářských studií a to, jak moc o nové konzole zákazníci stojí ve světě, kde už nebojují jen mezi sebou, ale také s novými platformami jako jsou chytré telefony a tablety," řekl Bobby Kotick.

Nejenže budou mít nové konzole konkurenci v mobilech a tabletech, ale také v konzolích postavených na Android systému jako je OUYA nebo Project Shield od Nvidie. A Activision dost vyděsily malé prodeje Wii U.

Podle Bobbyho Koticka bude čelit Microsoft i Sony stejným problémům, jako Nintendo při uvedení Wii U. "Druhá polovina roku 2013 je plná nejistot, zejména v oblasti vánočních svátků. Bude vycházet spousta konkurenčních her, Wii U nemělo příliš úspěch, jsou nejistoty ohledně nových konzolí, klesá počet předplatitelů u World of Warcraft. To všechno dohromady nám dělá starosti."

Tagged With

Comments