If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Šéf Nintenda obhajuje Wii U a prospěšné aktualizace software

Recenzenti ho moc nezajímají, spíš dá na zákazníky.

Prezident amerického Nintenda se rozhodl postavit čelem kritice, která se z různých stran snáší na některé vlastnosti jejich nové konzole Wii U (naše recenze) a přetížení online služeb nebo problemtaický software v době jejího uvedení. Na takové reakce od kritiků totiž japonská firma není příliš zvyklá.

"Recenze kteréhokoli zařízení nebo her vždy závisí na kvalitě a schopnostech dotyčného recenzenta," obecně argumentoval Reggie Fils-Aime ve vyjádření pro Gamasutru. Jak říká, z jeho pohledu jsou důležitější spíš reakce samotných zákazníků s Wii U na Miiverse, kterým se líbí ZombiU nebo Call of Duty, což je prý pro něj jasným znamením, že to dělají velmi dobře.

A co ten objemný 1 GB velký update firmware v den uvedení na evropský trh? I na to má šéf Nintenda odpověď, že to je vlastně kladem: "Naši vývojáři se snaží o co nejlepší produkt pro zákazníky, takže na něm pracují až do té úplně poslední možné chvíle. Patch v den vydání dostávají všechny produkty zábavního průmyslu."

Horší je, že tento update budou muset stahovat i všichni ti, kteří si Wii U zakoupí v příštích měsících. Jinými slovy, všechny ty příští várky, které jsou obchodům slibovány na přelom roku, budou obsahovat ten starý, již neaktuální firmware. Konzole se zabudovaným novým softwarem a bez nutnosti stahování tak velké aktualizace by se měly objevit až někdy po dubnu 2013.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments