If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Šéf tvůrců GTA 5 se už do práce nevrátí

Významná osobnost končí.

Když děláte tak obří hru jako Grand Theft Auto 5 (Alza.cz), potřebujete si pak také pořádně odpočinout, abyste úplně nevyhořeli. A někdy se to zvrhne tak, že už se vám do zaměstnání ani vracet nechce, pokud vyloženě nemusíte.

Toto potkalo bývalého prezidenta skotského studia Rockstar North (dříve DMA Design). Leslie Benzies si s odstupem po vydání GTA 5 vzal v září 2014 sedmnáctiměsíční volno, které se nyní přeměnilo v trvalý odchod.

Nejprve to zjistlio Kotaku a posléze vše potvrdil i samotný Rockstar: "Jsme mu velmi vděční za jeho přínos Rockstaru během uplynulých patnácti let, kdy se podílel na mnoha dílech GTA a pomohl sestavit neuvěřitelný tým. Dveře u nás bude mít vždy otevřené a vše nejlepší do budoucna."

Protože šlo o významnou osobnost herního průmyslu, nedávno uvedenou do Síně slávy Academy of Arts & Sciences, nikdo se neodvážil spekulovat či pátrat po tom, co vlastně Leslie Benzies celou dobu dělal, ani s nikým nemluvil.

Osudy takových celebrit, které finančně zajistily mnoho dalších generací po sobě, mohou být různé, až po ty se špatným koncem v drogách atd. Předpokládejme, že si naplno užíval nebo je strávil s rodinou, což mu jistě všichni za sérii GTA s plným srdcem přejeme a asi bychom se na jeho místě zachovali úplně stejně.

Rockstar by to do budoucna ohrozit nijak nemělo, to by museli odejít bratři Houserové, tahle pobočka North beztak již poslední dobou neměla ve vývoji ústřední roli.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments