If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

9. podcast: Uncharted 3, Batman: Arkham City, Heroes VI

Dojde i na MW3 vs BF3, Hitmana, exkluzivní dohody.

Na devátém podcastu českého Eurogameru doplnil redakční trio ve složení Adam Homola, Aleš Harazim a Honza Doskočil nový host - recenzent a zkušený překladatel her (mj. Skyrimu), Martin Frey. Začali jsme zostra a to debatou o jednom z největších hitů roku, Uncharted 3 (00:54). Aleš už ho dohrál v singleplayeru a s Adamem chvíli hrál kooperativní režim. Je třetí díl lepší než dvojka? Co kluky štvalo? Nebylo všechno vyzrazeno v dřívějších videích na výstavách? Udrží si plná hra tempo, o němž se psalo v dojmech z rozehrání? A co si představit pod maniakálním důrazem tvůrců na drobné detaily? Konečný verdikt ale až v recenzi Uncharted 3, kterou napíše Aleš na pondělní večer (24.10.).

Z pouštního prostředí Uncharted 3 jsme přeskočili do temného Gothamu. Batman: Arkham City (13:56) jsme bohužel ještě nehráli, protože vyjde až tento pátek, ale zavolali jsme nejlepšímu imitátorovi Dartha Vadera v ponorce, Pavlovi Oreškimu, který hru včera zrecenzoval. Ze začátku omluvte zhoršenou kvalitu telefonátu, může za to mořská sůl. Odměnou za přežití zvuku bude, že si v době, kdy ještě mnoho domácích recenzí není, poslechnete, jak Pavel srovnává Batmana se zajetou sérií Assassin's Creed, jak vnímá přidanou hodnotu Catwoman či jestli může zaujmout i hráče, kteří neholdují komiksům.

Následovala debata o exkluzivních dohodách s výrobci her (24:18), která je nechtěně aktuální, přestože jsme o tom mluvili ještě před vypuknutím související BF3 kauzy. Jak to někdy chodí při shánění her na recenze a překotné honbě za exkluzivitou, tlakem na zamlčování negativ nehotových verzí, složitým testováním multiplayeru před vydáním, s účelovým načasováním embarg pro neublížení úvodním dnům prodeje a podobnými zákulisními chuťovkami či záludnostmi, k nimž (pouze u některých) nejdůležitějších titulů roku dochází, aby byly co nejlépe přijaty, ale běžný čtenář se o nich obvykle nemá šanci dozvědět?

Download the podcast

Pak ale už zase zpátky k názorům na samotné hry, konkrétně k českému prodejnímu hitu Might and Magic: Heroes VI (39:31). Slova se ujal host Martin Frey, který pro línější čtenáře popsal hlavní novinky, jestli je hra více nebo méně hardcore než minule a také vysvětlil, jak funguje propojení s online funkcemi vyžadujícími permanentní připojení k internetu (jinak pro vás ještě chystá skoro 40 minut komentovaného videa!).

Kromě Batmana a Uncharted rozdmýchal vášně v diskuzích i Mass Effect 3, respektive oznámení multiplayeru (52:40). Jak že to bude s tím propojením do singleplayerové kampaně a co na to říká kompletista a Mass Effect odborník Aleš? Debata se následně přetočila na dlouhá videa z hraní celých misí Hitmana (1:03:15) a Syndicate (1:09:50), která o obou dost vypověděla. Vsadili bychom si dopředu na ně?

Vytrvat až do závěru se vyplatí, protože pak se zabýváme jiným zajímavým tématem - aktuální situací okolo vyhroceného souboje Modern Warfare 3 versus Battlefield 3 (1:16:40). Jak to s těmito velikány vypadá krátce před vydáním? Neztrácí Battlefield 3 už trochu páru, kterou zase kolos Modern Warfare 3 nabírá? A která hra podle dosavadních indicí asi bude lepší v singlu a která v mulťáku?

Aleš pak nečekaně zavedl novou rubriku, aneb co se každému z nás za poslední týden líbilo a nelíbilo (1:28:10). Na závěr pak došla řeč i na EG index očekávanosti vánočních her českými hráči (1:34:12). Co říkáme na pořadí a jsou tam nějaká překvapení?

Minulé podcasty: 8. díl (Forza 4, Rage, šéfredaktor Score, nový Xbox), 7. díl (Gears of War 3, beta Diablo III, OnLive, Battlefield 3, zbohatnutí na hrách), 6. díl (kdo jsou čeští hráči, embarga a shánění her, mobilní aplikace EG, hodně dotazů), 5. díl (Resistance 3, série Uncharted, Bodycount, Dead Island), 4. díl (dojmy a zážitky po návratu z Gamescomu), 3. díl (Limbo, Driver, přípravy na Gamescom, prodejnost časopisů), 2. díl (Free2Play, zlevnění 3DS, digitální distribuce), 1. díl (nový design, SWToR předobjednávky, Duke Nukem Forever, ceny her, Diablo 3 DRM).

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Batman: Arkham City

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Battlefield 3

PS3, Xbox 360, PC, Nintendo 3DS

See 2 more
Related topics
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments