If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Egypt padl. Crackeři prolomili Assassins Creed Origins

Po čtvrt roce.

Že to ale trvalo. Bašta protikopírovacího řešení Denuvo dlouho odolávala, ale po více než třech měsících od vydání musela vyhlásit kapitulaci. Pirátům se konečně podařilo vyrobit funkční crack pro Asssasins Creed Origins (Alza.cz), extra dlouho nezpirátěnou hru od UbiSoftu.

Povedlo se to podle Redditu italské pirátské skupině CPY, která překonala několik vrstev zabezpečení této akční adventury z Egypta. Konkrétně šlo o Denuvo 4.9 (nyní už existuje nová verze 5.0), VMProtect a uPlay DRM.

Mluvilo se o tom, že několik těchto protikopírovacích programů běžících na pozadí údajně zpomaluje chod hry, což ukázalo větší než obvyklé vytížení procesoru, ale nikdy se to důkazy přímo neprokázalo a mohla to způsobit spousta jiných věcí jako hardware či nevyčištěný počítač. Teď, už bez Denuvo, by mělo být možné provést benchmarky, jestli se výkon nějak zlepšil či nikoli (jako u Sniper Ghost Warrior 3).

Koncem léta obvykle crackerům trvalo jen desítky hodin, než nové hity, včetně těch opatřených obávaným Denuvo (aktuálně již ve vlastnictví jihoafrického molocha), vypustili na pirátskou scénu, ale před Vánocemi se situace přitvrdila a poslední hry například od Segy byly déle k sehnání jen legální cestou.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles