If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ekonomická krize má další dvě oběti

Autory Wipeoutu HD i Ride To Hell.

Ekonomická recese už si zase vybrala svoji daň. Vydavatelství Koch Media čerstvě časopisu EDGE potvrdilo, že bylo nuceno uzavřít vídeňskou pobočku vývojářů z Deep Silver. Zhruba dvacet jejích zaměstnanců prý ještě dostane březnový plat, spoluzakladatel Hannes Seifert už si ale mezitím stihl najít pozici kreativního šéfa u Square Enix.

Deep Silver Vienna před čtyřmi lety založili bývalí šéfové tamní odnože Rockstaru pod názvem Games That Matter, než přešli pod křídla finančně zaopatřenějšího vydavatele.

Vedle wiičkového hororu Cursed Mountain měli v Deep Silver Vienna rozpracovanou především nadějnou motorkářskou akci Ride to Hell společně s anglickým studiem Eutechnyx. Její vývoj podle vydavatele převzalo mnichovské studio firmy a nadále se počítá s jejím letošním vydáním pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Druhou firmou postiženou krizí je liverpoolské studio Sony, bývalí Psygnosis, dnes především známí coby autoři Wipeoutu HD.

Podle nepotvrzených zpráv z ní bude muset odejít až polovina všech zaměstnanců a to z důvodů tzv. prioritizace projektů - což je odborný termín pro to, když neděláte hry dost dobře a ty se nelíbí vašim nadřízeným (v tomto případě Sony).

Comments