If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Elder Scrolls V na novém enginu

Bude to ten z Falloutu nebo id Tech 5?

Bethesda dnes dodatečně oznámila, že v sobotu odtajněné Elder Scrolls V: Skyrim vyjdou zároveň pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Komunitní manažer firmy pak dodal, že pětka poběží na zbrusu novém a prý fantastickém enginu, který firma vyvíjí interně. To nepochybně potěší všechny, kdo si stěžovali na zabugovanost dosavadního enginu Gamebryo, jehož první verze byla použita ve čtvrtém díle Oblivionu.

Kolegové z britského Eurogameru ovšem jedním dechem upozorňují na možnost, že Bethesda použije silně modifikovanou verzi Gamebrya z nedávného Fallout: New Vegas. To zástupci firmy nevyloučili a Eurogameru to ostatně vnukl sám Todd Howard při letošním rozhovoru na Gamescomu.

Teoreticky se nabízí i možnost, že by šlo o upravený engine id Tech 5 od nové "sestřičky" Bethesdy, tedy id Software. Proti téhle variantě ale hraje fakt, že první hrou na novém enginu od id musí být bezpochyby Rage - a navíc mateřská firma Zenimax odkoupila id Software až vloni v létě, kdy už byl pátý díl Elder Scrolls určitě ve vývoji.

Elder Scrolls V: Skyrim vyjde 11. listopadu 2011.

Comments