If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Electronic Arts vydělává víc na PC než na PS3

PC je prý nejrychleji rostoucí platforma.

Electronic Arts mělo také své setkání s investory a vzešla z něj velice zajímavá informace. A to sice fakt, že EA vydělává na PC víc peněz, než na konzoli Playstation 3.

Ukázali totiž, kolik vydělávají na jednotlivých platformách, což se obvykle nedělá. Za čtvrtletí končící 30. červnem vydělali na Xbox 360 292 milionů dolarů za tři měsíce. Na Playstation 3 dokázali vydělat za tři měsíce 267 milionů dolarů, což je docela podobné číslo. Ale teď přichází obrovské překvapení. Na PC platformě dokázalo EA vydělat 276 milionů dolarů.

Není to tak dlouho, co šéf EA John Riccitiello říkal, že "PC je nejrychleji rostoucí platforma současnosti" a tohle jenom dokazuje, že mluvil pravdu. A je to také důkaz, že PC hraní rozhodně není před smrtí.

Podle Johna Riccitiella sice PC segment neroste díky krabicovým hrám, ale díky předplatným, mikrotransakcním a stahovatelným hrám. Ostatně, na setkání s investory také prozradili, že jejich služba Origin má už 21 milionů uživatelů. Samozřejmě do toho ale tentokrát počítali také mobilní uživatele Originu.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments