If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Empire: Total War - Warpath

Indiáni proti kolonizátorům plus trailer v češtině.

Creative Assembly dnes večer odtajnili první datadisk ke své úspěšné letošní strategii Empire: Total War. Přídavek ponese název The Warpath, česky tedy nejspíš Válečná stezka, a rozšíří hru o několik regionů na mapě Severní Ameriky, obývanou celkem pěticí různých indiánských kmenů.

Právě jednoho z nich se na začátku hry ujmete a v epické kampani se pokusíte uhájit jeho nezávislost, území i práva před dotěrnými kolonizátory. Vybrat si budete moci konkrétně z Čerokíjů, Irokézů, Huronů, Pueblanů a kmenů z Velkých plání.

Každá z těchto stran bude mít své vlastní cíle pro úspěšné dokončení hry a také charakteristické jednotky, kterých si dosyta užijete i v multiplayeru.

Dnešní tisková zpráva uvádí např. elitní válečníky Mohavků, šajenské psí vojáky nebo průzkumníky z kmene Navahů. A na prvních obrázcích lze zase zahlédnout několik válečníků s vlčí maskou.

Datadisk obsáhne ještě dva nové typy agentů, konkrétně průzkumníky a šamany. Ti první dovedou sabotovat nepřátelské tábory, zatímco druzí nepozorovaně proniknou na cizí území a podají zprávu o stavu protivníkových vojsk.

Velký duchu, mám vidění: za sto let tu budou jezdit parníky, vlaky, letadla...

A konečně se lze těšit i na osmnáct nových technologických stromů, které vám zpřístupní zázračnou indiánskou medicínu, schopnost zvanou Volání divočiny nebo tzv. Snovou chůzi, byť jak konkrétně budou tyto funkce fungovat prozatím známé není.

Více o hře napoví debutový trailer, který jsme pro vás opatřili českými titulky.

Empire: Total War - The Warpath Campaign vyjde již koncem října pro PC opět pouze na Steamu. Vzhledem k jeho obsáhlosti to samozřejmě nebude zadarmo. Narozdíl od předešlého DLC Elite Units of the West, který hráče přišel na pár euro, bude tento nový přídavek stát 7 euro.

Po jeho zakoupení a stažení se vám v původní hře zpřístupní příslušná kampaň i všech pět severoindiánských kmenů pro multiplayerová klání.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles