If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Enormní zájem o BlizzCon 2009

Aneb jak si v Blizzardu mnou spokojeně ruce.

Každoročně pořádané akce BlizzCon, představující produkci a další plány společnosti Blizzard Entertaimnet, se těší velké přízni herní veřejnosti. A je zcela evidentní, že pokud by Blizzard do budoucna měl ambice pojmout ji ještě velkolepěji, neměl by to být velký problém. Třeba jenom z důvodu, že dvacet tisíc vstupenek na blížící se BlizzCon 2009, nabídnutých přitom v ceně 125 USD, bylo rozebráno během osmi minut!

Sluší se připomenout, že v případě BlizzConu jde o dvoudenní akci pořádanou v Anaheimu (Kalifornie) v Kongresovém centru, ve dnech 20. - 21. srpna. A že konkurenční podniky měly vstupné za výrazně výhodnějších podmínek. Třeba za účast na ComicConu, pořádaném v San Diegu, bylo za čtyři dny nutné zaplatit "jenom" 75 USD. A třídenní výstava Penny Arcade Expo vyšla zájemce na 50 USD.

Od letošního BlizzConu se očekává další info o očekávaném akčním RPG Diablo III, možné je - po vzoru předchozích ročníků - oznámení nového datadisku/rozšíření pro MMORPG World of Warcraft a jistě přijde na přetřes i oficiálně odložené vydání RTS Starcraft II.

Mimochodem, analytik Michael Pachter se domnívá, že Blizzard by v příštím roce mohl prodat 12 - 16 milionů svých her. Za čímž by tedy z velké části mohl být právě StarCraft II. A za celkově ještě vyššími tržbami firmy pak narůstající podíl WoW z hraní v Číně. Zdá se, že kam se Blizzard vrtne, má úspěchy.

Tagged With

Comments