If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Enslaved komerčním neúspěchem

Dvojka asi jen tak nebude.

Krásná a kritiky vesměs chválená hra Enslaved: Odyssey to the West (průměr Metacritic 8/10 - naše hodnocení 6/10) je bohužel velkým neúspěchem. Celosvětově se jí od října 2010 prodalo pouhých 460 000 kusů, což je na dnešní poměry málo. Počet prodaných kusů právě vzešel z finančních výsledků Namco Bandai.

Budoucnost Enslaved je tak silně ohrožena a na případné pokračování můžeme zřejmě zapomenout. Vývojáři sice dříve tvrdili, že pro pokračování mají spoustu materiálu a vidí v tom příležitost, ovšem s tak nízkými prodeji dvojka určitě jen tak nebude. Otázkou je, na co Ninja Theory hledali loni v říjnu nové designéry pro "neoznámený titul".

Ještě minulý měsíc řekl ředitel marketingu Lee Kirton z Namco Bandai, že o pokračování Enslaved se nebude bavit, nejprve se firma totiž musí firma podívat na recenze a odezvu hráčů. Pokračování tehdy ale nevyloučil, když v Namco považují stále Enslaved za výbornou hru.

Tvůrci v Ninja Theory můžou být zatím klidní, v současné době totiž pracují na novém dílu Devil May Cry pro Capcom, tudíž se nemusejí strachovat o zavření studia, či propouštění. Těžko říct, co by se stalo, kdyby ani Devil May Cry neměl valný úspěch.

Comments