If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Epic: Osmičky dávají Gears 3 jen prudiči

Navzdory lepší než GoW2 průměr zaostává.

Na první vlnu světových recenzí Gears of War 3 zareagovali koncem minulého týdne tvůrci hry z Epicu. A samozřejmě to hned vyvolalo velkou kontroverzi.

Cliff Bleszinski totiž nazval těch pár recenzentů-odvážlivců (např. britský EG), kteří jeho dílo ocejchovali "jen" 8/10, za "hatery" - čili nesnášenlivé prudiče, kteří jen na všem hledají chyby.

"Hlava mi nebere, jak mohli někteří lidé hodnotit minule Gears of War 2 vyšší známkou než aktuální třetí díl. Rozčiluje mě to, protože vím, že Gears of War 3 jsou lepší hrou v každém ohledu," řekl VG247 CliffyB. Zkrátka čekal, že to tentokrát bude úplně všude desítka a že to bude hvězdný zápis do jeho CV.

Mnohem diplomatičtější byl Rod Fergusson, šéf výroby Epicu, ve vyjádření sehnaném IndustryGamers, americkou pobočku EG: "Ačkoli každý ví, že neexistuje něco dokonalého, jsem velmi pyšní a potěšen z faktu, že někteří recenzenti považují Gears of War 3 za nejlepší díl série a jsou mu ochotni dát nejvyšší možné hodnocení."

Tato první velká AAA hra podzimní sezony měla po prvním dni průměrné skóre ve světě 91% ze 40 recenzí. To je krapet níže, než předešlé díly - 94% u jedničky a 93% u dvojky. Na druhou stranu, i ti největší rýpalové, jako třeba autor Destructoidu, museli přiznat, že se při hraní nenudili.

Pokud o hře uvažujete, mrkněte na třičtvrtěhodinovou nahrávku z úvodu nebo si přečtěte jednu z prvních českých recenzí. Gears of War 3 se i v ČR začnou prodávat zítra ráno.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments