If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Epic zatáhne nespokojence u Shenmue 3 ze své kapsy

+ HW požadavky.

Stát se toto před deseti lety, vsadilo by se na staré známé a osvědčené přísloví, že "komu se to nelíbí, ať si p... p...". Avšak síla sociálních sítí a důležitost reputace jednotlivých značek je nutí k vstřícnějšímu chování k zákazníků.

Po tomto kroku navíc patrně ubude odpůrců Epic Games Store, resp. nebudou moci mít žádné protiargumenty a střelivo pro nesnášenlivé kampaně na internetu.

O co jde? Shenmue 3 nebude šířena přes Steam, jak bylo slíbeno podporovatelům během kickstarterové kampaně, nýbrž se z něj stala další exkluzivita Epic Games Store. Někteří podporovatelé se proto mohou cítit podvedeni, že nedostanou to, co původně měli.

Tim Sweeney, šéf Epic Games, proto avizoval, že ze své kapsy odškodní plnou částkou každého, komu se nezamlouvá, že si hru bude muset stáhnout přes klienta Epic Games Stsore namísto původně zamýšleného Steamu. Nechce totiž, aby tyto kompenzace museli vyplácet přímo vývojáři z Ys Net, kterým by to pak mohlo chybět v rozpočtu.

Navíc jeho nabídka platí obecně pro jakékoli crowdfundingové projekty, které slibovaly verzi hry na Steamu, ale rozhodnou se v budoucnu přejít na konkurenční obchod právě od Epicu. Netýká se to ovšem těch, kteří přispěli vyšší částky.

Shenmue 3, které na Kickstarteru vybralo v roce 2015 částku 6,3 milionu dolarů a po několika odkladech vyjde konečně 19. listopadu pro PC a PS4, také zná oficiální HW nároky.

Minimálně budete potřebovat OS Windows 7 64-bit či novější, procesor Intel Core i5-4460 (3.4GHz) se čtyřjádrem či lepší, 4GB RAM, grafickou kartu Nvidia Geforce 650 Ti 2GB, DirectX 11, 100 GB volného místa na disku, DX9.0c kompatibilní zvukovku a broadbandové připojení.

Doporučují se Windows 10 64-bit, CPU Intel Core i7-7700, 16GB RAM a Nvidia Geforce 1070.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments