If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čerstvý nález k Grand Theft Auto 6 směřuje do Miami

Že by...?

Až se člověku nechce věřit, že by snad Rockstar pustil cennou informaci o zasazení příštího dílu do éteru takto lehce...

Jisté je, že se okolo jeho titulů poslední dny něco děje - viz třeba záhadné zmizení jeho starších her ze Steamu (např. Midnight Club 2 či Max Payne 2), což se prý stalo omylem, než tam po opatchování zase byla nabídnuta DLC do L.A. Noire či Max Payne 3 bezplatně (jejich seznam a detaily).

Početná fanouškovská komunita okolo Grand Theft Auto zase vyčmuchala něco o stále ještě neohlášeném šestém dílu dlouholetého bestselleru, ačkoli stále platí, že přáním může být otcem myšlenky.

Před pár dny, přesně 12. dubna, totiž Take 2 aktualizovali svou doménu RockstarCartel.com a v popisku tam bylo nalezeno něco, co stojí za pozornost.

Píše se tam o Miami jakožto o drogovém hlavním městě světa, což nepřímo "potvrzuje" některé nedávné spekulace o tom, že Grand Theft Auto 6 by se mohlo odehrávat právě v neonovém městě Vice City, kterému bylo předlohou reálné Miami (byť některé inzeráty na pracovní pozice naopak zasazení do 80. let popíraly).

Zmíněná doména byla původně určena pro starý díl série GTA: Vice City z roku 2002, ale je podivné, proč by ji vydavatel aktualizoval po dlouhých dvaceti letech, když se po mnohem kratší době takové servery či multiplayerové služby obvykle vypínají. Ve vzduchu je tedy cítit, že to může mít nějakou souvislost či sladění s chystaným pokračováním, avšak také nemusí. Podle insiderů je vydání nového GTA vzdáleno ještě mnoho let, takže zatím musíme být rádi za jakýkoli sebemenší drobek.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments