If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Česká cena Xbox One X je vysoká

Dvakrát dražší než stávající Sko.

Domácí pobočka krátce po oficiálním ohlášení oznámila, že nová konzole Xbox One X s 1TB harddiskem u nás bude stát 13490 Kč.

Tedy přesně dvakrát více, než kolik dnes dáte za Xbox One S (Alza.cz), obvykle ještě s nějakou přibalenou hrou (jako bundle s Minecraftem nyní ve slevě za 6690 Kč). Částku 13490 Kč už začaly uvádět některé české obchody, čili není to jen maloobchodní doporučená, která by pak o něco klesla.

Jakkoli tedy mnohé hry v noci na dnešek vypadaly na Xbox One X parádně (zejména Forza Motorsport 7, Metro Exodus, Assassins Creed Origins a Anthem - zatím nevíme, jak vypadají na PS4), patrně to u většiny lidí neospravedlní tak vysokou cenu.

V USA stojí konzole 499 dolarů, což v přímém přepočtu na koruny činí 11650 Kč, ale k tomu ještě musíte připočíst DPH (lišící se v Americe stát od státu), případně clo atd., proto těch 13,5 tisíc.

Microsoft se očividně s Xbox One X vydal jinou cestou, než předtím Sony (PS4 Pro za 399 dolarů nyní za 10990 Kč): nikoli filozofii, že si volitelně připlatíte pár tisíc korun (cca 100 dolarů) navíc za "prémiový zážitek pro fajnšmekry" (hraní ve 4K v lepší či plynulejší grafice), nýbrž že za nadupanou konzoli musíte vysolit z peněženky rovnou dvojnásobnou částku. Jenže je problém, že už za dvojnásobnou investici nedostanete tolik významných benefitů ani žádné exkluzivity, které by majitelé ostatních Xboxů či PCčkáři neměli...

Potvrzeno také bylo uvedení v ČR na 7. listopadu 2017 jako všude ve světě. Níže už předáváme slovo tiskovce domácího MS, kterou vám přetiskujeme v kompletním znění a okolo vidíte nové oficiální fotky konzole.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments