If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Česká hra Someday You'll Return dostala grant od Epicu

Dělají ji přitom jen ve dvou.

Someday You'll Return vzbuzuje pozornost nejen u nás, kde můžeme být trochu ovlivněni tím, že ji dělá domácí studio a že se odehrává v českých reáliích (viz Jak šikovně vám česká hra Someday You'll Return poradí, kam jít s baťohem na výlet).

"Vyhráli jsme ocenění Best Art na GameAccess v Brně, Best Art na White Nights v Petrohradu (tam jsme byli nominováni na Grand Prix a Best Storytelling)," pochlubil se Eurogameru Jan Kavan z CBE Software.

Co se moc neví, je fakt, že tohoto hororového příběhového dobrodružství si všiml také samotný Epic, slavný tvůrce Unreal Enginu, na kterém běží.

Someday You'll Return ho zaujalo natolik, že od něj začátkem prázdnin získalo grant, společně s dalšími asi třiceti nadějnými projekty od nezávislých studií. A zvolil obrázek právě z této české hry do záhlaví článku s jejich oznámením, což asi signalizuje, že ji považuje za jednu z nejlepších.

Není známo, kolik peněz přesně CBE Software od Epicu dostali, může to být v rozmezí mezi 5 tisíci dolary až 50 tisíci dolary, z celkově rozdělované sumy milion dolarů, kterou nemusí nikdo z vybraných vítězů později vracet. Patrně se jedná o zaslání peněz ihned v hotovosti, nikoli odečet od licenčních poplatků v budoucnu, až hry vyjdou a přinesou nějaké tržby.

Úspěch to je i kvůli tomu, jak malý tým na hře pracuje:

"Děláme na tom 95 procent času jen dva. Máme jen nějaké speciální outsourcování (čištění motion capture, animace rukou, editace anglických textů a dabing)," ozřejmil nám jejich nezvyklou efektivitu Jan Kavan.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments