If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Česká kvalifikace na Mortal Kombat X Cup zná vítěze

Výsledky a fotky z turnaje.

V sobotu 16. května 2015 se v pražském herním klubu Re-Load uskutečnila oficiální kvalifikace na celosvětové finále Mortal Kombat X Cup. Turnaj se těšil obrovskému zájmu komunity, sklidil pozitivní ohlas a vítěz si odnesl letenku do Paříže, konzoli PlayStation 4 a herní monitor BenQ RL2755HM.

Neuvěřitelný počet více než 140 registrovaných hráčů ukazuje, jak velký zájem vyvolal tento turnaj v řadách komunity bojových her. Kvalifikace se zúčastnili jak letití hráči bojových her, tak občasní hráči a nechyběly ani zástupkyně něžného pohlaví, i když moc něžně si na turnaji nepočínaly, Tereza Š. se dokonce probojovala mezi 32 nejlepších!

Kvalifikace se i díky účasti profíků z komunity CzechArcade.com hrála na vysoké úrovni. Ranní i odpolední skupiny měly své favority, kteří svoji roli potvrdili a nejlepších 32 hráčů postoupilo do nemilosrdného single elimination Play-off - kdo prohrál, s turnajem se rozloučil.

Do finále se bez ztráty jediného zápasu v základních skupinách a jediného „Roundu" v zápasech Play-off probojoval Jakub Sejk a s podobným zápisem také Pavel Kornalský. Napínavé finále měli možnost sledovat diváci na LiveStreamu a vy si jej můžete připomenout v archivu, stejně jako celý průběh vyřazovací části.

Nejtěsnějším možným rozdílem a strhujícím obratem v duelu s Pavlem nakonec vyhrál 4:3 Jakub Sejk, který zpětně o vítězství řekl: „Měl jsem obrovskou radost, že se mi povedl comeback a že moje příprava na turnaj přinesla ovoce v podobě výhry. Byl jsem štastnej, že se to povedlo." Odnesl si nejen spoustu zážitků, emocí, ale také věcné ceny. Herní monitor BenQ RL2755HM, konzoli PlayStation 4 a hlavně letenku na celosvětové grandfinále do Paříže, kde změří své síly s těmi nejlepšími z dalších zemí a bude bojovat i finanční dotaci 20 000 euro!

K neplánovanému výletu a možnosti reprezentovat Českou republiku na prestižním turnaji v bojové hře Mortal Kombat X s nadšením dodává: „Nový Mortal Kombat X je skvělá bojovka, která přinesla čerstvý vánek do bojovkové scény v ČR. Bojovkám jako takovým se věnuji cca 16 let. Hodně lidí z mého okolí mi drželo palce a tsunami gratulací byla obrovská, všem moc děkuji za podporu. Zejména rodině, přátelům a spolupracovníkům. V Praze mám kamaráda cizince, který hraje Mortal Kombat X na velmi dobré úrovni a s ním budu svoji hru posouvat dál, abych co nejlépe reprezentoval ČR v Paříži."

Držíme palce a fandíme Kubovi, ať se mu na turnaji podaří urvat co nejlepší umístění! Děkujeme partnerům projektu společnostem PlayStation, BenQ, Big Shock! a zejména lokálnímu distributorovi hry Mortal Kombat X společnosti CENEGA a samozřejmě vydavateli Warner Bros. Kompletní fotogalerii najdete zde a video reportáž již brzy na herním portálu Grunex.com nebo tento víkend v pořadu Re-Play.

About the Author

PR článek

Contributor

Comments