If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

České ceny PlayStation VR a her

Přímo od Sony.

Už žádné přepočítávání z cizích měn. Česká pobočka Sony po skončení veletrhu E3 oficiálně oznámila, jak to u nás bude s jejím řešením virtuální reality a je to zpráva příznivá.

Headset PlayStation VR coby volitelné příslušenství ke konzoli PlayStation 4 bude stát 10 990 Kč (Alza.cz). V zahraničí vyjde na 399 dolarů či 349 liber, z Velké Británie se tedy nevyplatí dovážet.

Na rozdíl od startu samotné konzole PS4 byla Česká republika zařazena do první vlny zemí, kde PS VR přijde na trh dne 13. října 2016. Bude tak díkybohu patřit mezi první čtyřiadvacítku, za nějž je zodpovědná Sony Interactive Entertainment Europe. Datum pro druhou vlnu států, kam se řadí mj. Slovensko, se máme dozvědět v příštích měsících.

Ivan Bradáč také zveřejnil ceny v korunách za první PS4 hry určené pro virtuální realitu:

Jak známo, celkem má letos vyjít přes 50 her s podporou PS VR, včetně Star War Battlefront X-Wing Mission či Batman: Arkham VR, ale Sony varovala před odhadovaným nedostatkem kusů zařízení v době startu.

„PlayStation VR představuje systém virtuální reality, který pozvedá kvalitu herních zážitků s PS4 na další úroveň," řekl Jim Ryan, prezident společnosti Sony Computer Entertainment Europe. „S blížícím se uvedením systému PS VR na trh se těšíme na to, že zákazníkům ukážeme vysokou míru inovace na PlayStation, neboť nabízíme unikátní zážitky, které reprezentují potenciál vitruální reality."

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments