If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Československá lidová armáda v druhém Creator DLC do Arma 3

Další obsah s tématikou studené války + obrázky.

Bohemia Interactive a vývojáři z tuzemského ČSLA Studio s radostí oznamují plánované vydání druhého Creator DLC pro Arma 3 s názvem CSLA Iron Curtain (ČSLA: Železná opona). Stažitelný obsahový balíček zavede hráče Arma 3 do alternativní verze Československa během vrcholné fáze Studené války v 80. letech minulého století, jak se zájemci dozví z již spuštěné stránky tohoto DLC na Steamu.

CSLA (ČSLA) je zkratka pro Československou lidovou armádu, případně Československú ľudovů armádu ve slovenštině, což byly ozbrojené složky vládnoucí komunistické strany v Československé socialistické republice v letech 1954 až 1990. S ohledem na fakt, že Bohemia Interactive i ČSLA Studio, jsou obě české firmy, si mohou být hráči Arma 3 jistí autentickým zpracováním nedávné tuzemské minulosti a zajímavým pohledem na to, jak mohl vypadat život v Československu, a zejména na přísně střežené hranici ze Západním Německem, v 80. letech dvacátého století.

Arma 3 Creator DLC: CSLA Iron Curtain nabídne:

  • Původní terén zvaný Gabreta o rozloze 256 km čtevečních plný hlubokých lesů, větrem ošlehaných hor a pitoreskních údolí
  • Ozbrojené složky Československa a Spojených států z období Studené války, ale také jednotky lokálních odbojových složek
  • Pozemní i vzdušné bojové prostředky
  • Dobové zbraně a vybavení
  • Singleplayerové i multiplayerové scénáře
  • Českou lokalizaci (texty)
  • Dlouholetí fanoušci a hráči série Arma, případně Operace Flashpoint, se mohli v minulosti setkat s oceňovanými ČSLA modifikacemi ČSLA a ČSLA 2 pro tituly Operation Flashpoint, ArmA: Armed Assault nebo Arma 2:Combined Operations, na které Iron Curtain duchovně a tematicky navazuje v rámci oficiálního programu Creator DLC.

Creator DLC je program pro původní a nové Arma 3 projekty od externích vývojářů, které Bohemia Interactive pomáhá vydávat. Jde o příležitost pro talentované vývojáře a studia, jak získat za svá díla finanční odměnu, zatímco pro hráče to znamená možnost těšit se z nového, původního a kvalitního obsahu. Prvního Creator DLC, Global Mobilization - Cold War Germany, se od vydání v dubnu 2019 prodalo přes 50 tisíc kopií, což lze považovat za velký úspěch. Vedle CSLA Iron Curtain a Global Mobilization - Cold War Germany jsou ve vývoji další Creator DLC projekty, které Bohemia Interactive představí později.

V reakci na ohlas komunity po vydání prvního Arma 3 Creator DLC se Bohemia Interactive ve spolupráci s ČSLA Studiem rozhodla před vydáním Iron Curtain uspořádat rozsahem menší beta test, který se uskuteční v následujících týdnech. Počínaje dnešním dnem mohou vybraní členové Arma 3 komunity očekávat pozvánky do beta testu, aby mohli hlásit zbývající technické chyby a otestovat Iron Curtain na pestré škále různých PC sestav.

Ihned po budoucím vydání CSLA Iron Curtain plánují Bohemia Interactive a ČSLA studio nabídnout všem, co nebudou DLC vlastnit, kompatibilní data, stejně jako v případě Global Mobilization - Cold War Germany Creator DLC. Tohle řešení umožňuje hráčům, kteří vlastní Creator DLC, a těm co jej nevlastní, hrát společně na multiplayerových serverech, které využívají data z Creator DLC. Přístup k terénu a singleplayerovému obsahu z DLC však zůstane pouze majitelům Creator DLC. Zároveň budou platit omezení k použití dat z DLC ve hře pro ty, co DLC nevlastní.

Termín vydání a cenu Arma 3 Creator DLC: CSLA Iron Curtain oznámí Bohemia Interactive později. Další informace o Arma 3 Creator DLC programu najdete na této stránce.

Tagged With

About the Author

Redakce

Contributor

Comments