If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Český YouTuber si vydělá desítky tisíc měsíčně

Jirka Král a přiznání v DVTV.

Ze světa víme, že PewDiePie si vloni vydělal 181 milionů korun. Jak se v tomto směru daří jednomu z nejznámějších domácích YouTuberů, který nedávno bodoval vybráním 300 tisíc korun pro brněnskou nemocnici a začal svou kariéru účinkováním v reality-show Farma?

"YouTube se uživím, nedělám už nic jiného. Vydělá mi to desítky tisíc korun měsíčně. Záleží na počtu přehrání a strávených minutách u videí," prozradil dnes pětadvacetiletý Jiří Král v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV.

Tři pilíře jeho výdělku prý stojí na AdSense od Google, což jsou reklamy ve videích, dále na product-placementu, resp. reklamních videích pro sponzory, a na merchandise, což je prodej vlastního oblečení.

Král, který má na YouTube téměř půl milionu odběratelů a měsíčně generuje pět milionů shlédnutí, nejprve streamoval Minecraft, ale poslední dobou se spíš přeorientovává na videoblogy například z cest či různých akcí.

Rozhovor Martina Veselovského na DVTV určitě doporučujeme, dozvíte se mj., proč lidi baví koukat na to, jak někdo jiný hraje hry, nebo jaký je problém s definicí cílové skupiny diváků, která je v reálu mladší, než o sobě uvádí.

Comments