If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Šest dalších milionů PS4 jen za prosinec

Nárůst prodejů.

Za úspěšnými Vánocemi se dnes odpoledne ohlédla i Sony. Globální počítadlo kusů PlayStation 4 se 2. ledna zastavilo na číslu 35,9 milionu.

Jedná se o reálně udané kusy koncovým zákazníkům, nikoli jen expedice do obchodů. Ty v hlavní sezoně beztak potřebovaly nové skladové zásoby, nepochybně i díky výrazné krátkodobé slevě, u nás jen na 8 tisíc korun (Alza.cz), dnes už vrácené zpět na 9 290 Kč.

Proč je toto číslo tak zajímavé? Protože když se naposledy Sony tím samým chlubila koncem listopadu, byla na 30,2 milionu kusů. Jinými slovy, za předvánoční období dokázala zařídit nárůst o téměř 6 milionů kusů. Což je na konzoli, které už druhý podzim zoufale chybí nějaká velká akční exkluzivita, neuvěřitelný výsledek.

Když Microsoft včera rekapituloval podzim, raději počet kusů Xbox One zatajil, aby nemohl být s PS4 srovnáván, a používal pouze meziroční metriku.

U počtu konzolí to u Sony ale nekončí: prodala 35 milionů PS4 her, což je součet krabicovek a digitálek. Předplatné PS Plus oproti 2014 stouplo o 60 procent, ač nabídka plných her není poslední dobou kdovíjaká. Všechny údaje se týkají vánoční sezóny, kterou se obvykle rozumí konec listopadu až začátek ledna.

Tagged With

Comments