Skip to main content

Eurogamer podle auditu čte 5,7 milionu lidí měsíčně

Tisková zpráva o meziročním nárůstu sítě o 10%.

Eurogamer Network Ltd, jeden z předních herních specialistů na světě, s potěšením oznamuje, že jeho návštěvnost podle nezávislého auditu ABC meziročně vzrostla o více než 10%.

Mezi 1. a 30. listopadem 2011 navštívilo weby Eurogameru ve Velké Británii, Německu, Španělsku, Portugalsku, Itálii, České republice, Francii, Belgii, Holandsku, Dánsku a Švédsku celkem 5,778,816 unikátních čtenářů, kteří tam našli nové recenze, zpravodajství nebo videa. V tomto období shlédli přes 42 milionů stránek, což je další nový rekord.

Tato čísla v sobě nezahrnují návštěvnost ostatních webů Eurogameru, jako je Gamesindustry či IndustryGamers, nebo partnerských projektů VG247, Rock Paper Shotgun nebo NintendoLife. S nimi by čísla překonala 10 milionů unikátních uživatelů měsíčně.

"Věříme, že nezávislý certifikát je nejsilnějším možným dokladem o návštěvnosti pro partnery a klienty. Jsme nadšeni, že na naší síti zaznamenáváme růst již dvanáctým rokem v řadě," řekl Tom Bramwell, provozní ředitel Eurogamer Network.

"Vloni jsme spustili nový design a web souběžně v 10 jazycích, což nám dává fantastickou novou publikační platformu, na které můžeme stavět, a letos výrazně investujeme do rozšíření redakce i jiných nových projektů. Nemám nejmenších pochyb, že naše weby v roce 2012 budou ještě silnější."

Rupert Loman, zakladatel a generální ředitel, dodal: "Přetrvávající růst Eurogameru je základem našeho byznysu a jsme těmito čísly velmi potěšeni. Letos zorganizujeme dosud největší a nejlepší ročník výstavy Eurogamer Expo a máme také velké plány s GamesIndustry i naším působením v USA. Těšíme se na další skvělý rok."

Eurogamer si nechává vypracovat audit návštěvnosti od ABC v listopadu každý rok. Kompletní certifikát je k přečtení na stránkách ABC ve formátu PDF zde.

Read this next