If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Eurogamer spustil Megaton.co.uk

První anglický web o hrách pro děti.

Eurogamer, přední nezávislý server zaměřený na zpravodajství ze světa videoher, s potěšením oznamuje spuštění serveru Megaton.co.uk - prvního britského herního webu pro mladší publikum.

Megaton.co.uk nabízí čerstvý, nápaditý a interaktivní denní obsah pro děti ve věku 8-12 let.

"Této věkové skupině se trh dostatečně nevěnuje," vysvětlila Cat Channon, šéfredaktorka serveru Megaton.co.uk.

"Spousta stránek se věnuje hrám pro děti, ale žádná se nepokouší obsah podat hravou formou. Dali jsme si práci s designováním webu a pracovali jsme po boku těch nejzkušenějších manažerů, kteří se pohybují na trhu s dětskými hrami."

Megaton.co.uk v sobě snoubí kreativní přístup a solidní obsah společně s materiálem licencovaným z magazínu Megaton, který vychází u vydavatelství SkyJack Publishing.

Na webu se děti mohou pustit do interakce s postavami z videoher a pohybovat se v jejich prostředí ještě před tím, než samotné hry vyjdou. Tento nový přístup v sobě nese i to, že zájemci o reklamu mohou své kampaně vést kreativnějším způsobem před i po vydání svých titulů.

"Trh s hrami už dlouho potřeboval web, věnovaný dětským hrám, a je nám ctí, že tuto mezeru můžeme zaplnit," říká Rupert Loman, zakladatel a ředitel celoevropské sítě Eurogamer.

"Obsah webu už teď vypadá skvěle a jeho síla k tomu, aby přitáhl děti, bude postupně narůstat, jak budou vycházet další hry."

Spuštění webu Megaton.co.uk bylo načasované společně s vydáním druhého čísla časopisu Megaton, který už je v prodeji na stáncích po celé Velké Británii.

Comments