If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Evangelion s hudbou od Yamaoky

Anime zpracují autoři Shadows of Damned.

I legendární japonské anime Neon Genesis Evangelion se dočká herního zpracování. Překvapivě ale půjde o hudební hru určenou pro PSP a vznikající za asistence Akiry Yamaoky.

Hudební skladatel, jehož jméno je nejsilněji spjaté se sérií Silent Hill, pro Evangelion složí novou hudbu a především zremixuje na třiet klasických skladeb ze seriálu.

Samotná hra nese název Rebuild of Evangelion a vzniká ve studiích Grasshoper, kteří v poslední době pracovali na Shadows of the Damned nebo No More Heroes. S vydáním se počítá na září 2011, kdy vyjdou také speciální edice - jedna se soundtrackem, druhá s tričkem a sluchátky.

Neon Genesis Evangelion bylo v letech 1995-1996 populární japonské mecha anime plné odkazů na židovsko-křesťanskou symboliku z knihy Genesis, biblické apokryfy a postnukleární svět. Seriál se v posledních epizodách zabýval také důkladnou psychoanalýzou hlavních postav.

Pod názvem Rebuild of Evangelion se zatím skrývají čtyři filmy, které začaly vznikat v roce 2007 a jde o alternativní převyprávění událostí z TV seriálu.

Tagged With
About the Author

Levis

Contributor

Comments