If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Evropský šampionát v League of Legends představuje jiný formát

Co se změní pro české a slovenské hráče?

Společnost Riot Games odhaluje nové plány pro své esportové soutěže v League of Legends (LoL Esports), kterými zahajuje jejich druhou dekádu. Hlavní změnou je vytvoření nové nadnárodní ligy League of Legends EMEA, která sloučí Evropu, Turecko, region CIS, Blízký východ a Afriku. Změny se tak dotknou nejen české ligy Mastercard Hitpoint Masters, ale také českých hvězd Humanoida, Carzzyho a Patrika, které se častěji představí svým fanouškům.

Díky těmto změnám v ekosystému se LoL Esports chce stát budoucností sportu v regionu EMEA a zároveň zvýšit úroveň soutěže. Více hráčů ze všech koutů regionu se bude moci zúčastnit EMEA Masters (EM) a bude moci ukázat svůj talent týmům v LEC. Fanoušci v regionu EMEA také budou moci sledovat více utkání na elitní úrovni.

„V uplynulých deseti letech náš tým neúnavně pracoval na vytvoření špičkového esportového ekosystému. S potěšením odhalujeme náš plán pro další desetiletí LoL Esports v regionu EMEA a změny, které přinášíme do LEC a širšího ekosystému, abychom našim hráčům i nadále přinášeli ty nejlepší zážitky," řekl Maximilian Peter Schmidt, ředitel League of Legends Esports, EMEA. „Zaměřujeme se na to, abychom našim hráčům nabídli co nejlepší soutěže. Tyto změny dále rozšíří možnosti pro profesionální i začínající hráče LoL v regionu a poskytnou jim více možností, jak dosáhnout elitní úrovně soutěže v regionu EMEA.“

Klíčové změny pro rok 2023 v LEC:

  • LEC se přejmenuje na League of Legends EMEA Championships a projde zajímavou sezonní změnou, která se projeví změnou formátu samotné soutěže a zavedením LEC Season Finals.
  • Soutěž se bude konat ve třech splitech: zimní, jarní a letní, přičemž zimní a jarní split se uskuteční před MSI, zatímco letní split a finále sezóny LEC se uskuteční po MSI a před mistrovstvím světa League of Legends.
  • Každý split bude začínat fází, která se hraje systémem každý s každým. Poté bude následovat skupinová fáze s osmi nejlepšími týmy. Ty se utkají ve formátu BO3 dvojité eliminace. Nejlepší čtyři týmy z této fáze se pak utkají opět v pavouku s dvojitou eliminací, ovšem už ve formátu BO5.
  • Sezóna vyvrcholí během finále sezóny LEC, kterého se zúčastní šest nejlepších týmů z celé sezony. Vítězové splitů se kvalifikují automaticky a nejlepší týmy soutěže se kvalifikují na mistrovství světa. Součástí finále sezóny LEC bude také speciální roadshow během posledního víkendu soutěže.

Ekosystémy EMEA a národních lig (ERLs)

  • Evropa se spojí s Tureckem, Společenstvím nezávislých států a Blízkým východem. Vznikne tak region EMEA; jednotný a sjednocený konkurenční region v rámci LoL Esports, který vytvoří víceúrovňový ekosystém esportu.
  • V rámci sjednocení regionu se k nově přejmenovanému okruhu ERL (EMEA Regional League) připojí TCL (Türkiye Championship League) a AL (Arabian League, dříve Intel Arabian Cup).
  • EU Masters se změní na EMEA Masters (EM) - celoregionální soutěž, která poskytne více týmům z nově sjednoceného regionu možnost kvalifikovat a účastnit se turnaje. Více hráčů tak bude moci předvést svůj talent.
  • Změny znamenají, že všichni hráči, kteří mají status rezidenta v Evropě, Turecku, SNS a regionu MENA, mohou volně soutěžit v LEC a nebudou podléhat politice meziregionálního pohybu. To nabízí začínajícím profesionálům v regionu více cest, jak dosáhnout vrcholu nejvyšší profesionální ligy v rámci EMEA: LEC.
  • Ruská liga LCL zůstane pozastavena až do odvolání. Riot bude nadále sledovat situaci v této oblasti a posoudí možnost pozdějšího začlenění této ligy do rozšířeného ekosystému ERL.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

League of Legends

PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments